• PROGRAM  RZĄDOWY LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/24/Logo_Ministerstwa_Edukacji_i_Nauki.png            Materiały do pobrania - Laboratoria Przyszłości - Portal Gov.pl

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. SYNÓW PUŁKU W WĘGLOWICACH

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu Szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród uczniów w wysokości 70 000,00 zł .

Szkoła Podstawowa im. Synów Pułku w Węglowicach bierze udział w rządowym programie "Laboratoria Przyszłości", realizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jego misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający rozwijaniu ich zainteresowań i doskonaleniu kompetencji z zakresu robotyki, inżynierii i nowoczesnych technologii.

Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności  uczniów.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii we współczesnej edukacji są niezwykle ważne .

W ramach Laboratoriów Przyszłości otrzymaliśmy  wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych,  jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

W ramach programu zakupiono wyposażenie  wyposażenie  podstawowe:

• drukarka 3D,
          • mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami,
          • sprzęt audio-wideo do nauki prezentacji swoich osiągnięć,
          • stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

Wyposażenie Dodatkowe:

• Laptop multimedialny
          • Dron do nauki
          • Dyktafon
          • Teleskop
          • Aparat cyfrowy CANON
          • Kamera cyfrowa CANON
          • Gimbal
          • Zestaw nagłośnieniowy
          • Mikrofony przenośne i nagłowne
          • Laminator
          •  Taker z akcesoriami
          • Roboty Smart
          • Długopisy 3D
          • Zestawy edukacyjne : Powietrze. Zestaw doświadczalny do badania właściwości i jakości powietrza; Elektryczność. Walizka doświadczalna z kartami pracy i scenariuszami; Podstawowe obwody elektryczne; Eksperymenty z elektrycznością ; Modułowe Pracownie Przyrodnicze – Moduł Woda; Mosty i ich konstrukcje;
          • Robot wielofunkcyjny planetarny BOSH
          • Wielofunkcyjny opiekacz z wymiennymi wkładkami
          • Wypalarka do drewna
          • Piła ramowa kątowa
          • Pojemnik warsztatowy
          • Akumulatorowa wiertarko – wkrętarka z akcesoriami
          • Imadła i narzędzia warsztatowe
          • Stoły warsztatowe, meble, szafy i szafki, ławki, krzesła i taborety
          • Stanowisko pracy dla nauczyciela
          • Tablica ścieralna i tablice korkowe,
          • Odzież ochronna : fartuchy i okulary
          • Filamenty do drukarki

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w podczas  zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

W naszym Laboratorium Przyszłości każdy uczeń znajdzie dla siebie coś ciekawego, każdy będzie mógł rozwijać swoje pasje i zainteresowania: naukowe, techniczne, kulinarne . Uczniowie w ten sposób będą odkrywali nowe technologiczne możliwości i doskonalili  kompetencje przyszłości w zakresie nauk przyrodniczych, robotyki i współczesnych technologii.

To miejsce – to Laboratorium Przyszłości naszych uczniów, dające im możliwość wszechstronnego rozwoju oraz przygotowania do wyboru przyszłego zawodu.