• PROJEKT RÓWNE SZANSE DROGOWSKAZEM SUKCESU

• PROJEKT "RÓWNE SZANSE DROGOWSKAZEM SUKCESU" - Obrazek 1

W Roku Szkolnym 2021/2022  w Szkole Podstawowej im. Synów Pułku w Węglowicach będzie kontynuowana realizacja projektu ,, Równe szanse drogowskazem sukcesu,,. W ramach projektu będą realizowane dodatkowe zajęcia rozwijające, dydaktyczno-wyrównawcze, specjalistyczne. Zakupione pomoce dydaktyczne wzbogacą sposób realizacji zajęć. We wrześniu rozpocznie się rekrutacja, która będzie trwała do 16.09.2021.

Uczniowie będą mogli brać udział w następujących zajęciach:

•  Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z j. angielskiego
        • Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z j. niemieckiego
        • Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki
        • Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z fizyki
        • Koło zainteresowań z j. angielskiego
        • Koło zainteresowań z j. niemieckiego
        • Koło zainteresowań z matematyki
        • Koło zainteresowań z fizyki
        • Koło zainteresowań z chemii
        • Koło zainteresowań z geografii
        • Warsztaty społeczne
        • Warsztaty z przedsiębiorczości
        • Indywidualne doradztwo zawodowe
        • Zajęcia eksperymentalne z matematyki „Codzienność w liczbach”
        • Zajęcia eksperymentalne z fizyki „Kolorowy świat fizyki”
        • Zajęcia eksperymentalne z języka angielskiego  „Mały poliglota”
        • Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
        • Zajęcia logopedyczne
        • Konsultacje psychologa
        • Konsultacje pedagogiczne
      • SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU W I PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

• Sprawozdanie z realizacji projektu ,,Równe szanse drogowskazem sukcesu’’ realizowanego
        w latach 2020-2022 za okres I półrocza roku szkolnego 2021/2022  w Szkole Podstawowej
        im. Synów Pułku w Węglowicach.

W Szkole Podstawowej im. Synów Pułku w Węglowicach od lutego 2021 do czerwca 2022 realizowany projekt, ,,Równe szanse drogowskazem sukcesu” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Priorytet XI- Wzmacnianie potencjału edukacyjnego dla działania 11.1. Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego dla poddziałania 11.1.4: Poprawa efektywności kształcenia ogólnego.

Projekt współfinansowany jest z Funduszy Unijnych.

Dzięki tym funduszom szkoła:

-  oddana została pracowni matematyczna

- szkoła doposażona została w pomoce dydaktyczne

- zakupiony został sprzęt multimedialny: monitor dotykowy, 8 laptopów, urządzenie wielofunkcyjne

-  prowadzone były dodatkowe koła rozwijające oraz zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych oraz języków obcych tj:

Koło matematyczne - prowadzący zajęcia ( Jolanta Staszczyk, Monika Kall)

Koło z chemii prowadzący zajęcia (Monika Kall)

Koło z fizyki prowadzący zajęcia (Jolanta Leszczyńska)

Koło języka angielskiego - prowadzący zajęcia (Jolanta Pohorecka)

Koło języka niemieckiego - prowadzący zajęcia (Marta Myśliwiec)

Koło z geografii - prowadzący zajęcia ( Dariusz Błaut)

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki - prowadzący zajęcia ( Monika Kall, Jolanta Staszczyk)

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka angielskiego - prowadzący zajęcia (Małgorzata Kotala)

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka niemieckiego - prowadzący zajęcia (Marta Myśliwiec)

Zajęcia eksperymentalne z matematyki  prowadzący zajęcia (Jolanta Staszczyk)

Zajęcia eksperymentalne z fizyki prowadzący zajęcia (Jolanta Leszczyńska)

Zajęcia eksperymentalne z języka angielskiego  prowadzący zajęcia

(Jolanta Pohorecka, Aleksandra Majewska)

- odbywały się zajęcia specjalistyczne:

Logopedyczne, prowadzący zajęcia (Iwona Florjańska)

korekcyjno-kompensacyjne, prowadzący zajęcia (Małgorzata Kotala)

Indywidualne konsultacje z psychologiem ( Wioletta Marczak)

Indywidualne konsultacje z pedagogiem ( Anna Gwiździńska)

Warsztaty społeczne prowadzący zajęcia ( Anna Gwiździńska)

Zajęcia były z ukierunkowaniem na społeczny rozwój dziecka co w obecnej sytuacji jest bardzo ważne.

Koordynator szkolny i autorem projektu - Jolanta Staszczyk, Kierownik projektu – Agata Trzepizur.

• DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA REALIZACJI PROJEKTU

PROJEKT, ,,Równe szanse drogowskazem sukcesu”

Projekt współfinansowany jest z Funduszy Unijnych.

• KOŁA ZAINTERESOWAŃ I ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO - WYRÓWNAWCZE

• OTWARCIE PRACOWNI MATEMATYCZNEJ

• W dniu 14 października 2021 r. dokonano w naszej szkole uroczystego otwarcia nowej sali matematycznej. Sala została całkowicie wyremontowana i wyposażona w nowoczesne środki dydaktyczne dzięki środkom finansowym uzyskanym w ramach realizacji projektu "Równe szanse drogowskazem sukcesu" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny) dla osi priorytetowej: XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego. Koordynatorem projektu jest pani Jolanta Staszczyk.
        W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście bezpośrednio związani z realizacją projektu: Wójt Gminy Wręczyca Wielka pan Tomasz Osiński, Inspektor do spraw oświaty i wychowania w Gminie Wręczyca Wielka pan Mateusz Wąsiński, przedstawiciele Rady Rodziców pani Bożena Rubik - Sladek i pani Barbara Gostkiewicz, przedstawiciele oddziałowej Rady Rodziców państwo Malwina i Paweł Wittowie oraz wykonawca  aranżacji sali pan Piotr Knop.
        Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Wójt Gminy Wręczyca Wielka pan Tomasz Osiński, Dyrektor Szkoły pani Agata Trzepizur oraz Dominika Wierus przedstawicielka społeczności uczniowskiej.

Nowocześnie wyposażona pracownia będzie wspaniałym miejscem do nauki i zgłębiania tajników matematyki oraz rozwijania zainteresowań uczniów.
        Cała Społeczność Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Węglowicach wyraża podziękowania WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do realizacji projektu.