• DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

•                 SZKOŁA PODSTAWOWA IM. SYNÓW PUŁKU W WĘGLOWICACH

WSTĘP:

Szkoła Podstawowa  im. Synów Pułku w Węglowicach  zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://www.spweglowice.edupage.org

Data publikacji strony internetowej: 2017-08-30

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-01-15

STATUS POD WZGLĘDEM ZGODNOŚCI Z USTAWĄ:

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

• filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych
            • niektóre zdjęcia z wydarzeń nie posiadają pełnych opisów alternatywnych
            • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności
            • dokumenty w PDF nie są dokumentami edytowalnymi
            • część plików  nie  jest  dostępnych  cyfrowo

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

STRONA INTERNETOWA POSIADA DODATKOWO:

• podwyższony kontrast
              • możliwość powiększania liter
              • możliwość pomniejszania liter
              • mapę strony
              • nawigację klawiaturą
              • jasne tło

DATA SPORZĄDZENIA DEKLARACJI:

Deklaracje  sporządzono dnia 15-01-2021 r.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez pracownika Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Węglowicach.

KONTAKT I INFORMACJE ZWROTNE:

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Agata Trzepizur, dyrektor.spweglowice@gmail.com . Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 781 995 334. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

PROCEDURA WNIOSKOWO-SKARGOWA

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie może złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich:www.rpo.gov.pl

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

Szkoła Podstawowa im. Synów Pułku w Węglowicach położona jest pod adresem: Węglowice 3; 42-133 Węglowice.

• Budynek Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Węglowicach jest obiektem wolnostojącym, posadowiony w terenie zabudowanym przez budynki mieszkalne oraz budynki użyteczności publicznej. Obiekt jest murowany, trzykondygnacyjny.
          • Do budynku  prowadzi główne wejście znajdujące się od strony skrzyżowania. Jest ono ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły. Aby dostać się do budynku, należy pokonać chodnik oraz drzwi wejściowe – otwierane ręcznie.
          • Dla osób niepełnosprawnych dostosowane jest wejście do szkoły od strony jadalni szkolnej, gdzie znajduje się pochylnia prowadząca do wejścia.
          • Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji przy wejściu głównym  i dostosowanym są pracownicy obsługi, pomagający petentom w załatwieniu spraw  w sekretariacie lub w gabinecie dyrektora.
          • W budynku na każdym poziomie (parter, 1 piętro  i 2 piętro) znajdują się korytarze.
          • Budynek nie posiada windy.
          • Budynek posiada toalety z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.
          • Szkoła ma własny parking przy zewnętrznej części ogrodzenia od strony miejscowości Węglowice.
          • Brak wydzielonego miejsca dla osoby niepełnosprawnej.
          • Dyrektor jednostki wyraża zgodę na wstęp z psem asystującym w szczególnych przypadkach.
          • Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
          • Nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.

Raport_o_stanie_zapewniania_dostepnosci.pdf