• Wycieczka klas VIII do Krakowa

•   Program ministerialny „Poznaj Polskę” umożliwił nam zorganizowanie wycieczki jednodniowej związanej z zakresem tematycznym - kultura i dziedzictwo narodowe. Po przyjeździe do Krakowa udaliśmy się zwiedzać Wawel. Niezapomniane wrażenie wywarł na uczniach widok Krakowa z wieży Dzwonu Króla Zygmunta. Podobnie jak groby Królów Polskich i wielkich Polaków znajdujące się w Katedrze na Wawelu oraz dziedziniec i posąg Smoka Wawelskiego.
          Mijając zabytkowe kamieniczki podziwialiśmy takie zabytki jak: Sukiennice, czy Brama Floriańska. Po mieście oprowadzał nas przewodnik, miłośnik historii. Często mijały nas dorożki konne, towarzyszyły nam też gołębie. Zwiedziliśmy Muzeum Lotnictwa Polskiego – muzeum w Krakowie zlokalizowane na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny, gromadzące eksponaty związane z historią rozwoju lotnictwa. Uczniowie  wrócili  do Węglowic zadowoleni i pełni wrażeń, więc wycieczkę możemy zaliczyć do udanych.
          Organizatorzy: Remigiusz Maj, Anna Korkus, Małgorzata Kotala oraz Monika Dubiel.