• Piosenka na Gwiazdkę 2023

• 15 grudnia w naszej szkole odbył się I Gminny Przegląd Zimowej Piosenki Świątecznej Polskiej i Obcojęzycznej "Piosenka na Gwiazdkę". 60 wokalistów prezentowało utwory w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole, klasy 1-3 oraz klasy 4-8.
            Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz statuetkę. Gościliśmy wokalistów z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej SPSK w Bieżeniu, Przedszkola im. Marii Kownackiej w Węglowicach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Kornela Makuszyńskiego w Kalei, Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym im. Małego Księcia we Wręczycy Wielkiej, Przedszkola w Truskolasach Oddział Piła I, Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kulejach, Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Borowem oraz szkoły podstawowe z Kalei, Truskolas, Wręczycy Wielkiej, Bieżenia, Grodziska oraz Borowego. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i do zobaczenia za rok!
            Organizatorzy Przeglądu:
            Szkoła Podstawowa im. Synów Pułku w Węglowicach
            Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Węglowicach
            Stowarzyszenie "Szkoła w Węglowicach"
            Parafia Św. Jacka w Borze Zapilskim

• Nasze sukcesy😊

• 15 grudnia uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w II Powiatowym Konkursie „Inspiracje twórczością Adama Mickiewicza” pod hasłem „Mickiewicz bawi, uczy, zachwyca”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa we Wręczycy Wielkiej. Rywalizacja obejmowała: dyktando tematyczne związane z Adamem Mickiewiczem, quiz wiedzowy i pracę plastyczną. Uczennice starszej grupy wiekowej: Maja Kall, Maja Paduch, Emilia Szajer i Emilia Szymanek zdobyły II miejsce.
            Gratulujemy sukcesu dziewczętom i ich opiekunkom, P. Iwonie Florjańskiej i P. Annie Korkus.

• Sukcesy muzyczne naszych uczniów!

• Dnia 12.12.23 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im.Kornela Makuszyńskiego w Kalei odbył się V Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek ,,Śpiewajmy mu".Gratulujemy naszym uczniom udanych występów.

• Wygrana klasy Ia

• Klasa IA za zdobycie I miejsca w Ogólnopolskim konkursie #funtastycznaklasa#, otrzymała darmowy wyjazd na wycieczkę do Centrum Nauki i Rozrywki Funzeum w Gliwicach, gdzie byliśmy 12.12.2023 r. Była to niezapomniana przygoda naukowa!!! Dziękujemy ☺

• Gminny Krzyżówkowy Konkurs Czytelniczy

• „Czy przygody nigdy się nie kończą? Myślę, że nigdy.”  /BilboBaggins/

Miłośnicy „ Hobbita”  J. R. R. Tolkiena- dwuosobowe drużyny uczniów klas VI  ze Szkół Podstawowych w Bieżeniu, Borowem, Kalei, Wręczycy Wielkiej i Węglowic uczestniczyły w Gminnym Krzyżówkowym Konkursie Czytelniczym „Wędrówka pewnego Hobbita ”zorganizowanym  13. 12. 2023 r. w Szkole Podstawowej w Węglowicach.

Rozwiązanie konkursowej krzyżówki okazało się niełatwym zadaniem i  ciekawą  przygodą. Dziękujemy uczestnikom za podjęcie wyzwania, a opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu.

Najwięcej punktów i  I miejsce ex aequo zdobyły reprezentacje: SP  w Borowem i  SP w Węglowicach, a zaszczytne II miejsce: SP w Bieżeniu, SP w Kalei i SP we Wręczycy Wielkiej. Gratulacje!!!

Organizatorki  konkursu:  A. Kiepura, A. Korkus, G. Chrząstek

• Zajęcia w świetlicy szkolnej

• Nauczyciele świetlicy organizują uczniom zajęcia tematycznie związane z aktualnymi wydarzeniami. Teraz trwają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie wspólnie przygotowują ozdoby świąteczne oraz sianko, które jak nakazuje tradycja, powinno się znaleźć pod białym obrusem na wigilijnym stole.

• 🎅🏻Mikołajki w klasie 3

• Było uroczyście, miło i przyjemnie.
                    Każdy otrzymał prezent 🎁
            Następnego dnia uczniowie pojechali do Teatru A.Mickiewicza w Częstochowie na spektakl:
            "Jak zostać smokiem" 🐉 gdzie również powitał ich Mikołaj🎅🏻 i wręczył słodki upominek dla każdego🍫
            Fotorelacja🤶🏻🎅🏻🧑🏻‍🎄

• "Jocker uczy dzieci"

• Dzisiaj na edukacji społecznej i przyrodniczej w klasach drugich gościł trener, behawiorysta Pan Mirosław Dubiel ze swoim psem - wyżłem niemieckim szorstkowłosym. Jocker szkolony jest do poszukiwań zaginionych ludzi w terenie naturalnym. Oprócz pokazu niesamowitych umiejętności zaprezentowanych przez psa, uczniowie poznali zasady bezpiecznego zachowania w kontaktach z czworonogiem.
            Serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcję - uczniowie klasy 2 a i 2 b z wychowawczyniami.

• W imieniu organizatorek konkursu Małgorzaty Kotali, Agnieszki Smyły, Ady Góreckiej-Drewniak  pragniemy Wam bardzo podziękować za ogromną frekwencję i zaangażowanie w naszym szkolnym konkursie. Wasze piękne, zaskakujące swoją pomysłowością, artyzmem prace przez ponad miesiąc zdobiły nasz szkolny korytarz.
            Jury w składzie: Panie: Agnieszka Kulej, Jolanta Staszczyk, Ola Pietrzak miały ogromny dylemat wyłonić zwycięzców, gdyż wszystkie dzieła były zdumiewające. Oto wyniki tego konkursu:

Klasy V-VIII

Stanisław Matyja- V b
            Lena Hyra – V a
            Tobiasz Pasternak

Gratulujemy pięknych prac, dyplomy i nagrody zostaną wręczone podczas szkolnego apelu.