• WYCIECZKA KLAS V

• 4 października br. uczniowie klas V a i V b pod opieką p. Anny Korkus, p. Patrycji Tokarz i p. Justyny Sobel wzięli udział w wycieczce do Częstochowy. Pierwszym punktem wyjazdu był seans filmowy „Siła naszych marzeń”. Wzruszająca opowieść o walce o marzenia, na przekór wszelkim przeciwnościom losu, o radzeniu sobie w życiu, o pokonywaniu trudności i podnoszeniu się z nieszczęścia. Film stanowi również inspirację do rozwijania swoich pasji i zainteresowania sportem. Kolejnym punktem wycieczki był uroczy, jesienny spacer po Podjasnogórskim Parku. Następnie uczniowie z opiekunkami mieli okazję zwiedzić wystawę stałą „DZIEJE GÓRNICTWA RUD ŻELAZA”, znajdującą się w podziemnych korytarzach wydrążonych w latach 1974-1976 pomiędzy Pawilonami Wystawienniczymi Muzeum Częstochowskiego w Parku im. ks. Stanisława Staszica. Stanowi ona w całości model najbardziej charakterystycznych dla kopalnictwa rud żelaza wyrobisk podziemnych w skali naturalnej. Muzeum jest unikalnym obiektem, stanowiącym bardzo ważny punkt na mapie atrakcji turystycznych naszego kraju. Wystawa przybliża tradycje górnicze leżące u podstaw rozwoju gospodarczego Częstochowy i regionu. Częstochowa, znajdująca się pośrodku rudonośnego pasma zalegającego od Zawiercia po Wieluń, od XIV wieku odgrywała rolę centralnego ośrodka przemysłu górniczego i hutniczego. Warto podkreślić, iż MUZEUM GÓRNICTWA RUD ŻELAZA wpisane jest na SZLAK ZABYTKÓW TECHNIKI Województwa Śląskiego.

• Wycieczka klas 6-7 do Warszawy

• W dniach 2-3 października uczniowie klas siódmych oraz klasy szóstej pod opieką wychowawców p. Iwony Florjańskiej, p. Jolanty Pohoreckiej oraz p.Oli Majewskiej odwiedzili stolicę. Spacerując po Warszawie zwiedziliśmy m.in Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Wjechaliśmy na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd podziwialiśmy piękne widoki. Dzień drugi rozpoczęliśmy spacerem po Łazienkach, a na deser przeżyliśmy wiele emocji zwiedzając stadion PGE Narodowy. Pogoda dopisałaDziękujemy @Piotr Dziker za ciekawą przygodę!!!

• 29 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• atronką tego nietypowego święta jest Janina Poraźńska. Z tej okazji Bibliotekę w Węglowicach odwiedziły przedszkolaki ‚ a starsi koledzy z klasy III czytali dla nich ‚ w pięknych przebraniach postaci bajkowych ‚przygotowane fragmenty książek. Dziękujemy rownież uczniom z kl. V a za prezentowanie utworów mlodszym kolegom. Wszystkim uczniom i przedszkolakom dziękujemy za włączenie się do tak pięknej akcji promującej czytanie, jednej z najważniejszych umiejętności.

• LEKCJA BIBLIOTECZNA w klasie III

• LEKCJA BIBLIOTECZNA w klasie III dotyczyła korzystania z encyklopedii i słowników. Uczniowie śpiewająco wyrecytowali alfabet, szukali haseł i wyjaśniali poznane pojęcia  📚

• Laptopy dla czwartoklasistów

• Dziś w obecności rodziców nasi czwartoklasiści otrzymali  z rąk pani dyrektor Agaty Trzepizur laptopy marki ASUS, model ExpertBook B1502CBA, przekazane przez Tomasz Osiński - Wójt Gminy Wręczyca Wielka, który zawarł z Ministerstwem Cyfryzacji umowę na przekazanie laptopów.

Na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji: https://laptopdlaucznia.gov.pl/ rodzice i uczniowie znajdą informacje dotyczące programu, w tym poradniki dotyczące serwisu i konfiguracji laptopów oraz listę darmowego oprogramowania, które można wykorzystać na swoim laptopie z systemem operacyjnym MS Windows 11 Pro Edu.

Zadanie realizowane zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 2023 r. o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli.

• BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE.

• Uczniowie klasy trzeciej podczas lekcji o bezpieczeństwie rozpoznawali i nazywali znaki drogowe oraz przypomnieli sobie zasady przechodzenia przez jezdnię 🚦

• KONKURS HISTORYCZNY

• Emilia Szymanek z klasy VII b i Jakub Kasjaniuk z klasy VIII reprezentowali naszą szkołę w XXII Ogólnopolskim Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Jan Długosz i jego czasy”. Konkurs, który odbył się 13 września 2023 roku w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kłobucku został zorganizowany przez Ponadregionalne Stowarzyszenie Edukacyjne „Wieniawa” wspólnie z Zespołem Szkół nr 2 im. Ks. Jana Długosza w Kłobucku. Jego celem było pogłębienie wiedzy na temat słynnego historyka i kronikarza, popularyzacja jego sylwetki oraz dorobku dziejopisarskiego.

• „Statek bez steru jest jak człowiek bez celu”

• 5 września 2023 r. swoją obecnością zaszczycili naszą szkołę młodsi koledzy i koleżanki z Przedszkola im. Marii Kownackiej w Węglowicach. Nasi goście obejrzeli spektakl o tematyce żeglarsko – pirackiej pod hasłem: „Statek bez steru jest jak człowiek bez celu”. W inscenizacji reżyserowanej przez Panie Patrycję Tokarz oraz Małgorzatę Kotalę nie zabrakło elementów humoru, groteski, a także aspektów wychowawczych. Nasi aktorzy, czyli uczniowie klasy V a i V b zaprosili przedszkolaków do wspólnej zabawy, jak również do nauki układu tanecznego. Zwieńczeniem tego integracyjnego spotkania była wspólna sesja zdjęciowa.