• WYCIECZKA KLAS 1-3 DO WROCŁAWIA

W dniu 8 czerwca 2022 r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Wrocławia w ramach Przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Zakres tematyczny obejmował: „Kultura i dziedzictwo narodowe” oraz „Największe osiągnięcia polskiej nauki”. W wycieczce wzięło udział 46 uczniów  klas I i II ze Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku
        w Węglowicach.

Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie
        z przewodnikiem HYDROPOLIS - Unikatowego Centrum Wiedzy o Wodzie, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą.  Największą atrakcją była Drukarka Wodna, która działa niczym kurtyna, rozchylając się przed zwiedzającymi. Przejście przez nią było dla wszystkich uczniów wielką atrakcją.  Ciekawe ekspozycje poświęcone wodzie zgłębiły wiedzę uczniów.

Kolejnym punktem programu były warsztaty edukacyjne
         w HALI STULECIA: „Kodowanie z ozobotami” oraz „Drukujemy w 3D”. Uczniowie dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii zdobyli dodatkową wiedzę i nowe doświadczenia dotyczące rozwoju cywilizacyjnych osiągnięć w zakresie druku 3D i kodowania.  Po zakończonych warsztatach uczestnicy wycieczki zwiedzili budowlę Hali i jej piękne otoczenie. Dzieci zachwycały się podczas muzycznego pokazu tańczących fontann.

W czasie podróży z okien autokaru uczestnicy wycieczki mieli możliwość podziwiania  cudownej architektury  oraz  przepiękne zabytki Wrocławia. W drodze powrotnej równie dużą atrakcją okazał się przystanek w podróży przeznaczony na    smaczny  i zdrowy posiłek.
          Wszyscy, pełni wrażeń wrócili bezpiecznie do Węglowic.
        To była  niezwykle interesująca forma zajęć edukacyjnych połączonych z wielką i piękną przygodą.