Strona główna
Wizyta na poczcie klasy IIIb.
Dnia 18 października klasa III b odwiedziła placówkę Poczty Polskiej w Węglowicach. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty oraz pracą listonosza. Uczniowie dowiedzieli się jak właściwie zaadresować i wysłać list. Zostali poinformowani, że można tam nie tylko wysłać list czy paczkę, ale także zapłacić rachunki i pobrać pieniądze. Wiele emocji wzbudziło pzymierzanie czapki i torby listonosza.
„Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – Pamiętamy”
20 października bieżącego roku klasy ósme w ramach realizacji projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – Pamiętamy” obejrzały film dokumentalny pt. „Nie zabierajcie mamy”. Jego celem jest przedstawienie nieopowiedzianej do tej pory historii działaczek „Solidarności” – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego w Polsce (13 grudnia 1981r. – 22 lipca 1983r.). Ukazuje funkcjonowanie systemu totalitarnego. Bazując na relacjach ofiar poddaje analizie metody działania komunistycznego aparatu terroru wobec społeczeństwa. W filmie umieszczono wspomnienia dzieci, które były naocznymi świadkami aresztowania swoich matek, pokazując tym samym, jak wielkie piętno wywarły tamte wydarzenia na ich dalsze życie. Po emisji filmu odbyła się dyskusja, w trakcie której uczniowie dzielili się swoimi wrażeniami.
WŁĄCZENIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ W POCZET SPOŁECZNOŚCI SZKOŁY PODSTAWOWEJ ORAZ DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
W życiu szkoły jest kilka szczególnie ważnych uroczystości. Dzisiejsza uroczystość była właśnie jedną z nich. Uczniowie klasy pierwszej stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, ślubowali na jej sztandar – symbol tradycji, honoru i wierności. Przez najbliższych osiem lat bohaterowie dzisiejszego dnia będą stanowić część wspólnoty naszej szkoły, w której będącodziennie spotykać się, aby wspólnie spędzać czas, ucząc się, bawiąc
i wychowując nawzajem. Szkoła to nie tylko obowiązki, to również życzliwi Wam nauczyciele. To starsi koledzy
i koleżanki, którzy chętnie pomogą, kiedy tylko o to poprosicie. Wszyscy dorośli w szkole są dla Was wsparciem i w każdej trudnej sytuacji można się do nich zwrócić.
OTWARCIE SALI MATEMATYCZNEJ
W dniu 14 października 2021 r. dokonano w naszej szkole uroczystego otwarcia nowej sali matematycznej. Sala została całkowicie wyremontowana i wyposażona w nowoczesne środki dydaktyczne dzięki środkom finansowym uzyskanym w ramach realizacji projektu "Równe szanse drogowskazem sukcesu" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny) dla osi priorytetowej: XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego. Koordynatorem projektu jest pani Jolanta Staszczyk.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście bezpośrednio związani z realizacją projektu: Wójt Gminy Wręczyca Wielka pan Tomasz Osiński, Inspektor do spraw oświaty i wychowania w Gminie Wręczyca Wielka pan Mateusz Wąsiński, przedstawiciele Rady Rodziców pani Bożena Rubik - Sladek i pani Barbara Gostkiewicz, przedstawiciele oddziałowej Rady Rodziców państwo Malwina i Paweł Witto
"Moja przyszłość w moich rękach"
7 października 2021r. klasy ósme uczestniczyły już w drugim spotkaniu w ramach projektu
z zakresu preorientacji zawodowej, zakładającego między innymi cykl spotkań z przedstawicielami
różnorodnych zawodów. Autorami projektu są wychowawcy klas ósmych: Pani M.Kotala, Pani A.Korkus,Pan R.Maj.
Naszym gościem był podoficer Wojska Polskiego Antoni Kotala, kadet Akademii Wojsk Lądowych imienia
generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, a jednocześnie absolwent naszej szkoły. Pan Antoni przygotował prezentację na temat Uczelni, działów i specjaizacji, strategii rozwoju itd. Dla naszych uczniów najbardziej cennne były materiały wizualne i zdjęcia z prywatnych zbiorów Pana Podoficera, w których nasz absolwent dzieli się swoimi doświadczenami związanymi z życiem studenckim i różnymi aspektami tej jakże chwalebnej ścieżki zawodowej. Uczniowie bardzo dziękują starszemu koledze za interesującą preze
"Kokosza, grosz do grosza!"
Pierwsze zajęcia z projektu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z zakresu edukacji finansowej. Ciekawe zajęcia, atrakcyjne gadżety i masa przydatnej wiedzy.
18Tematem pierwszej lekcji dla klas piątych były "Pieniądze i ich rola w życiu człowieka".
W klasach trzecich realizowany był temat "Poznajemy pieniadze".
„Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – Pamiętamy”
W dniach od 11 do 13 października w naszej szkole obejrzeć można wystawę przygotowana przez IPN „Stan wojenny 1981 – 83”. Prezentacja wystawy to jedno z zadań realizowanych w ramach projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – Pamiętamy”.
Uczniowie klas IV – VIII pod okiem nauczyciela historii – p. Patrycji Tokarz oraz nauczycieli języka polskiego – p. Anny Korkus, p. Iwony Florjańskiej i p. Agnieszki Grządzieli – Szleper zwiedzali wystawę, poznawali jedną z trudniejszych kart historii naszego narodu, w skupieniu i z powagą słuchali opowieści o wydarzeniach, których czterdziestą rocznicę będziemy obchodzili w grudniu bieżącego roku.
Wycieczka integracyjna klasy IV, Va, Vb oraz klasy VI.
1006 października klasy piąte, czwarta i szósta zwiedzały ciekawe miejsca w Górach Świętokrzyskich. Były to: Muzeum Wsi Kieleckiej – Park Etnograficzny w Tokarni, Centrum Nauki Leonardo da Vinci oraz Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku, górujący nad miejscowością Chęciny.
PLENER MALARSKI "POWIAT KŁOBUCKI - OKNO NA ŚWIAT"
Miło nam poinformować, iż od 3 do 13 października 2021 r. w naszej szkole goszczą artyści malarze z terenu całej Polski, którzy uwieczniają w swoich pracach wykonywanych w ramach Pleneru Malarskiego "POWIAT KŁOBUCKI - OKNO NA ŚWIAT" najpiękniejsze zakątki powiatu kłobuckiego. Wydarzenie objął swoim patronatem Starosta Kłobucki pan Henryk Kiepura.Uczniowie naszej szkoły wezmą udział w warsztatach malarskich prowadzonych przez znaną artystkę malarkę panią Zofię Trzepióra - Noga.
Uczestnikom pleneru życzymy niezwykłych wrażeń i emocji artystycznych wyrażonych na płótnie.
DZIEŃ CHŁOPAKA
Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował Loterię „Zdrowia”, gdzie z niewielką pomocą szczęścia można było wygrać zdrowe przekąski, m.in. jabłka, gruszki, jogurty oraz wiele innych smakołyków. Wszystkim chłopakom dużym i małym życzymy samych pięknych chwil w szkole i w domu. Dziękujemy za udział w loterii i za zaangażowanie w pracę Samorządu Uczniowskiego.
Warsztaty edukacyjne klas młodszych.
Klasy I - III uczestniczyły w warsztatach pt. "Dlaczego pszczoły są wyjatkowe" zorganizowanych przez Zespół Parków Krajobrazowych w Kalinie.
9
Dzień Chłopaka w klasie 5a.
5Były drobne upominki, życzenia i wspólna zabawa.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
729 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu uczniowie młodsi i starsi, przedszkolaki oraz nauczyciele głośno czytali ulubione wiersze.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Godziny dzwonków
Czwartek 03.07.2025- obecnie trwa przerwa przed1. lekcjaczas do dzwonka02:55:31
Kalendarz
- brak danych
- brak danych
ODBLASKOWA SZKOŁA 2023