Andrzejki to niezwykły dzień, pełen wróżb i magii. Stanowi świetną okazję do dobrej zabawy, spotkania w gronie koleżanek i kolegów oraz do wróżenia. Tak Andrzejki obchodziły klasy I-III.
Andrzejki to niezwykły dzień, pełen wróżb i magii. Stanowi świetną okazję do dobrej zabawy, spotkania w gronie koleżanek i kolegów oraz do wróżenia. Tak Andrzejki obchodziły klasy I-III.
W dniu 25 XI 2021r. uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami Panią Małgorzatą Kotalą, Panem Remigiuszem Majem i Panią Anną Korkus, uczestniczyli w wycieczce celem poznania struktury, zadań i funkcjonowania Urzędu Gminy Wręczyca Wielka. Dodatkową atrakcją dla uczniów był aktywny udział w zorganizowanych przez WójtaGminy warsztatach, w których uczniowie uczestniczyli w symulacji posiedzenia sesji Rady Gminy. Uczniwie identyfikowali się z rolami i zadaniami między innymi Wójta, Radnych Gminy, prawników, Dyrektorów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i GOK-u, a także innych członków Rady Gminy. Ta wspaniała lekcja poglądowa uświadomiła uczniom, że reprezentowanie intersów społecznych to niełatwe zdanie i wymaga ogromych umiejętności z zakresu komunikacji językowej, wiedzy merytorycznej i przede wszystkim wrażliwości na sprawy ludzkie.
Dyrekcja Szkoły, wychowawcy klas ósmych i uczniowie dziękują Wójtowi Gminy Panu Tomaszowi Osińskiemu za zaproszenie i zorganizowanie warsztatów o wysokich walorach kształcących i wychowawczych.
Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym w Kulejach: „ Bądź życzliwy na co dzień” zajmując czołowe miejsca i wyróżnienia. Oto oni:
I miejsce: Victor Fox, Maksymilian Matyja II miejsce: Fabian Pasternak, Dominik Wilk, Małgorzata Adamik III miejsce: Izabela Miller, Dominika Lisiecka Wyróżnienia przyznano: Ksawery Grabiński, Lena Kubas, Wojciech Grabiński, Michalina Nicpoń, Marta Gajda.
Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie :)
Klasy 1-3 z wizytą w Filharmonii w Częstochowie w dniu 19 listopada, na audycji umuzykalniającej pt. „ Muzyka, która czeka zmierzchu”.
W dniu dzisiejszym Mistrzowie Gry w Warcaby bardzo mile zaskoczyli dyrekcję szkoły słodką niespodzianką - własnoręcznie upieczonym serniczkiem. Spotkanie przy ciasteczku, herbatce i kawce upłynęło w niezwykle miłej
i serdecznej atmosferze. Okazuje się, że chłopcy to nie tylko pasjonaci gier, ale również mistrzowie kulinarni. Ciasto bowiem było przepyszne.
Bardzo dziękujemy również babci jednego z chłopców, która czuwała nad całym "procesem twórczym".
Uczniowie naszej szkoły przystąpili do oświatowego programu, a jednocześnie konkursu BYĆ JAK IGNACY. TAJEMNICZE ZNIKNIĘCIE IGNACEGO., którego celem jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach. Wierzymy, że nauka może zmienić świat, a wynalazki pomagają ludziom żyć lepiej. Doskonałym przykładem jest postać naszego patrona Ignacego Łukasiewicza - wielkiego, polskiego wynalazcy, pioniera przemysłu naftowego nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klas 1-8). To właśnie im najbardziej potrzebne są dobre przykłady, na których mogą się wzorować w swoim codziennym życiu. Wzorce pełne odwagi, budujące przekonanie, że warto wierzyć we własne siły i marzenia.
VI EDYCJA Programu trwa od 1 września 2021 r. do 31 maja 2022 r. Pierwszym zadaniem do wykonania jest założenie w szkole Koła Naukowego. Członkowie Koła na spotkaniach pozalekcyjnych zgłębiają wiedzę naukową, a na końcu tworzą pracę konkursową (film lub prezentacja multimedialna).
Po więcej informacji należy sięgnąć do REGULAMINU KONKURSU, zamieszczonego poniżej.
Byc-jak-Ignacy-VI-Regulamin.pdf
Monika Jelonek i Monika Kall
Drużyna chłopców z klas ósmych zdobyła
I miejsce
w XXII Mistrzostwach Powiatu Kłobuckiego Szkolnego Związku Sportowego
PIŁKA RĘCZNA chłopcy szkół podstawowych
Drużyna:
8 b: Jan Kabziński, Adam Kocik, Kacper Mizera, Mateusz Pohorecki
8 c: Jan Bogacz, Kacper Chrząstek, Jakub Koza, Sergiusz Piśniak, Kamil Wnuk
Opiekun: pan Mariusz Pisula
GRATULUJEMY!!!
18.11.2021 klasy siódme wzięły udział w wycieczce do Łodzi do Centrum Nauki i Techniki - EC1. Na miejscu uczniowie obejrzeli seans w planetarium pt: "Tajemnice słonecznych promieni", następnie oglądali wystawy (stacje doświadczalne) ścieżek edukacyjnych poświęconych min; historii cywilizacji nauki, problematyce wytwarzania energii elektrycznej oraz ścieżki przedstawiające wybrane pojęcia, prawa i zjawiska fizyczne i chemiczne - ogrom wiedzy w doświadczeniach. Było super. Opiekunowie: Jolanta Pohorecka, Jolanta Staszczyk i Anna Gwiździńska.
W ramach akcji Narodowe Czytanie uczniowie klas ósmych wraz z nauczycielami czytali z podziałem na role fragmenty książki Gabrieli Zapolskiej
"Moralność pani Dulskiej".
Za zorganizowanie akcji otrzymaliśmy podziękowanie od Pary Prezydenckiej
Agaty Kornhauser - Dudy i Andrzeja Dudy
Agata Kiepura - nauczyciel bibliotekarz
Gratuluję i dziękuję uczniom, którzy wzięli udział w konkursach plastycznych w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych - "Moja ulubiona postać z baśni lub legendy" oraz "Baśniowa zakładka do książki". Wszyscy artyści zostali nagrodzeni książką i dyplomem.
Agata Kiepura- nauczyciel bibliotekarz
15 listopada w klasach ósmych, a 17 listopada bieżącego roku w klasach siódmych na lekcjach historii został omówiony temat „Stan wojenny 1981-1983”. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – Pamiętamy”. Uczniowie obejrzeli film, który przybliżył im tematykę stanu wojennego. Następnie wypełniali karty pracy, w których analizowali tekst piosenki śpiewanej podczas stanu wojennego, tekst źródłowy „Obwieszczenie o wprowadzeniu stanu wojennego ze względu na bezpieczeństwo państwa” oraz fotografię przedstawiającą manifestację w Gdyni z 1982 r. Uczestnicy zajęć wyrazili duże zainteresowanie tematem i zaangażowanie w wykonywanie powierzonych im zadań. Lekcje prowadziła pani Patrycja Tokarz.
#SzkołaDoHymnu
Już po raz czwarty wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i Dyrekcją Szkoły wzieli udział w patriotycznej akcji MEIN pod hasłem ,,Szkoła do hymnu 2021''.W środę 10 listopada w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości o symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie odśpiewali hymn narodowy .Z uwagi na trwającą pandemię odbyło się to w małych grupach ,w klasach przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa. Każda placówka biorąca udział w akcji otrzyma dyplom pamiątkowy.
Wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły biorąc udział w akcji SZKOŁA DO HYMNU uczcili w wyjątkowy sposób Narodowe Święto Niepodległości . Punktualnie o godzinie 11.11 każda klasa odśpiewała Mazurek Dąbrowskiego prezentując przy tym postawę patriotyczną. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Podsumowanie szkolnego konkursu plastyczno-profilaktycznego pod hasłem ,,Kochaj nie bij - Stop Agresji!’’ Realizowanego w ramach programu profilaktyczno-wychowawczego ,, Kochaj nie bij’’Koordynatorzy projektu:Anna GwiździnskaJolanta Staszczyk
W celu uczczenia 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
9 listopada 2021 roku został zorganizowany TURNIEJ HISTORYCZNY. Do rywalizacji przystąpili wszyscy uczniowie naszej szkoły w dwóch grupach wiekowych: klasy IV-VI oraz klasy VII i VIII. Zmierzyli się z historią Polski od jej powstania do roku 1989 – obrad „okrągłego stołu”. Wiedza, którą zaprezentowali uczestnicy okazała się naprawdę imponująca, wykazali się przekrojową znajomością dziejów Polski, o czym świadczą wysokie wyniki. Uczniowie uświęcili rocznicę biało-czerwonym strojem oraz kotylionami.
Dzisiejsze zmagania turniejowe otwarła Pani Dyrektor Agata Trzepizur.
Turniej przygotowały i poprowadziły Panie Jolanta Pohorecka i Patrycja Tokarz.
Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie.
Wizyta Pana Tomasza Osińskiego -Wójta Gminy Wręczyca Wielka wśród uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej w Węglowicach.
Dnia 08.11.2021 r. już po raz kolejny uczniowie klas ósmych uczestniczyli w prelekcji, w ramach Projektu: Dobry zawód -lepsza przyszłość.
Tym razem zaproszonym gościem był pan Tomasz Osiński-Wójt Gminy Wręczyca Wielka.
Uczniowie z zapartym tchem słuchali prelekcji na temat ścieżki zawodowej Wójta, zadawali
również pytania. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat roli i zadań Wójta Gminy i samo- rządów terytorialnych. Dowiedzieli się, do roli Wójta należy wiele zadań, między innymi
• przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
• określanie sposobu wykonywania uchwał,
• gospodarowanie mieniem gminy,
• wykonywanie budżetu,
• podejmowane inicjatywy i przedsięwzięć
• współpraca z samorządem terytorialnym,
• sprawowanie pieczy nad szkołami, przedszkolami na terenie Gminy i wiele innych zadań.
Dyrekcja szkoły, wychowawcy klas ósmych pani M. Kotala, pani A. Korkus i pan R. Maj składają
podziękowania Panu Wójtowi za udział w spotkaniu z uczniami i dzielenie się cennymiwskazówkami edukacyjno – zawodowymi.
Powered by aSc EduPage