• Dzień Dziecka

Wyjazd uczniów klas pierwszych i drugiej do Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej na przedstawienie z okazji Dnia Dziecka pt. "Jaś i Małgosia".
            Dziękujemy za zaproszenie na wspaniałe przedstawienie!

1.05.2023 roku obiegła końca V Otwarta Liga Szkół Podstawowych w Warcabach 100-polowych im. Zdzisława Porochnickiego pod patronatem Burmistrza Kłobucka.
            Nasza drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Węglowicach w składzie: Adam Pasternak, Bartłomiej Pisula, Błażej Bratowski i Szymon Brondel zajęli 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Sukcesy naszych uczniów
            XXXIII Gminnym Czwórboju Lekkoatletycznym w Kalei
            III miejsce drużynowo
            I miejsce indywidualnie
            Halim Abdul Noori
            w kategorii chłopców klas IV
            I miejsce indywidualnie
            Haliq Abdul Seddiqi
            w kategorii chłopców klas I
            II miejsce indywidualnie
            Zofia Skibińska
            w kategorii dziewcząt klas IV
            III miejsce indywidualnie
            Nadia Dobosz
            w kategorii dziewcząt klas II

GRATULACJE!

Ill miejsce
            naszych uczniów
            Powiatowym Czwórboju Lekkoatletycznym w Przystajni.
            Skład naszego zespołu: Jakub Kasjaniuk, Franciszek Jakubczak, Nicolas Celis, Adrian Mańka, Błażej Bratkowski, Kacper Matyja.
            Franciszek Jakubczak

i brąz w klasyfikacji indywidualnej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W III Powiatowym Konkursie Plastycznym "Mój ekslibris- przyroda wokół nas" zorganizowanym przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN "WOM" w Częstochowie uczeń klasy 8b
            Dylan Czerwik
            zajął III miejsce.

Gratulacje!!!

Za udział w konkursie dziękujemy również uczennicy klasy 8a Oliwii Pierzyńskiej. Konkurencja była bardzo duża, bowiem na konkurs wpłynęły 34 prace z 18 szkół.

W dniu 11 maja 2023 roku uczennice naszej szkoły Amelia Puchała i Maja Parkitna wzięły udział w I Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ" zorganizowanym przez SP w Borowym.
            Amelia zajęła III miejsce.

Opiekun: Jolanta Pohorecka
            Brawo!

• Wizyta klas I - III w OSP Czarna Wieś

Dzisiaj uczniowie klas młodszych udali się z wizytą do Jednostki Straży Pożarnej w Czarnej Wsi. W trakcie spotkania dowiedzieli się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych innych zagrożeń dla życia lub mienia. Największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie oraz sprzęt pożarniczy jakim dysponuje straż. Uczniowie mogli je z bliska oglądać oraz podziwiać. Przez chwilę każdy uczestnik wycieczki mógł poczuć się jak strażak operując wodnym prądem gaśniczym i przymierzając hełm. Na zakończenie nie zabrakło pokazu strażackiego i ogniska z kiełbaskami. To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej pracy strażaka.

• "Zdrowo jem, więcej wiem!"

Uczniowie klasy Ib wzięli udział w projekcie "Zdrowo jem, więcej wiem!". Głównym jego celem jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Na zajęciach poruszyliśmy temat zdrowego śniadania oraz przeciwdziałania marnowaniu żywności. Zrealizowaliśmy sześć zadań w czasie, których nie zabrakło zabaw ruchowych, konkursów oraz ciekawych zagadnień wykonanych w zespołach.

• SUKCESY NASZYCH UCNIÓW

27 kwietnia 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Węglowicach brali udział w XIX Powiatowym Turnieju Warcabowym pod patronatem Burmistrza Kłobucka dla szkół podstawowych i przedszkoli oraz w X PowiatowymTurnieju Warcabowym pod patronatem Starosty Powiatu Kłobuckiego dla szkół średnich. Do turnieju przystąpiło 80 uczestników, w tym aż 30 przedszkolaków. Turniej odbywał się w siedmiu rundach po 10 minut dla uczestnika, a kojarzenia dobierane były poprzez program komputerowy metodą szwajcarską. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała organizatorka p. Jadwiga Kurczaba.

• Nagłówek

• Gmina Wręczyca Wielka