• Wycieczka klas szóstych

20 czerwca br. uczniowie klas szóstych pod opieką p. Iwony Florjańskiej i p. Jolanty Leszczyńskiej wzięli udział w wycieczce do Zabytkowej Kopalni Srebra oraz SztolniCzarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach.
            Spacerując podziemnymi korytarzami, uczestnicy wyjazdu podziwiali wyjątkową w skali świata kopalnię, odkrywali jej tajemnice, poznawali wykute w skale legendy ihistorię górniczego regionu. Jednak najwięcej pozytywnych wrażeń dostarczyłaniecodzienna atrakcja turystyczna, rzadko dostępna w Polsce – podziemna przeprawa łodziami, podczas której przewodnik snuł opowieści gwarków.

• Wycieczka klas IV do Krakowa

W dniu 19 czerwca uczniowie klasy IV a i IV b uczestniczyli do Krakowa wraz ze swoimi opiekunami: Patrycją Tokarz, Panią Małgorzatą Kotalą i Panem Mariuszem Pisulą. Pierwszą część naszej wycieczki miała charakter edukacyjnej zabawy, bowiem uczniowie w sposób intelektualnej przygody spędzali czas w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Uczniowie uczestniczyli w tematycznych warsztatach, a między innymi były to;urządzenia demonstrujące zjawiska fizyki, ekspozycja geologiczna „Geo-gródek", ekspozycja sensoryczna „Zapachowo", zielony labirynt z cytatami Stanisława Lema – „Lem-birynt".Z wielkim niedosytem opuszczaliśmy Ogród Doświadczeń, by pod opieką przewodnika zwiedzać dziedzictwo historyczno-kulturowe Krakowa. W trakcie zwiedzania Pani przewodnik przybliżyła uczniom historię Katedry Królewskiej Zamku Królewskiego z dziedzictwem arkadowym, odbyliśmy spacer ulicą Kanoniczną i Grodzką ,

🏆Gratulacje dla zwycięzców 🏆
            Gminnego Konkursu Filmowego, który został rozstrzygnięty 3 czerwca 2023r.
            Zadaniem uczniów było nagrać film prezentujący Gminę Wręczyca Wielka. Pokazać tradycję z nią związaną lub osobowość. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wręczyca Wielka oraz KG Puszczew.
            I miejsce - zespołowo uczniowie kl.II Fabian Pasternak i Sebastian Wróbel
            II miejsce - Julian Kmieć z kl. III
            III miejsce - Gabriela Kała z kl. II
            Gratulujemy podopiecznym p.Anny Kudły i p. Barbary Błaut.

• Europejska Odznaka Jakości

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała Europejską Odznakę Jakości (European Quality Label) za pracę nad projektem:" There is Life in Learning" ("Jest życie w uczeniu się") w ramach międzynarodowego Programu eTwinning we współpracy ze szkołami z Turcji, Grecji i Rumunii. W projekcie uczestniczyli uczniowie z obecnej klasy 7 oraz 8a.

• WIZYTA STUDYJNA

15 czerwca 2023 roku w naszej szkole miała miejsce wizyta studyjna uczniów klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kulejach. Goście z sąsiedniej szkoły mieli okazję zapoznać się z bogatym zapleczem źródeł historycznych, które zostały zgromadzone przez nauczyciela historii Patrycję Tokarz na przestrzeni kilkunastu lat. Nasze koleżanki i koledzy odbyli spacer po naszej placówce, którego fotorelację zamieściliśmy poniżej. Szczególnie pragnęlibyśmy podziękować opiekunkom młodzieży wychowawczyni klasy VIII Pani Agnieszce Omaździe oraz pedagogowi szkolnemu Pani Magdalenie Hadrian.

• "HokusPokuss"

Klasy pierwsze uczestniczyły w wycieczce do Manufaktury Słodyczy "HokusPokuss" w Żarkach. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie wzięli udział w warsztatach robienia cukierków, lizaków i pizzy, a potem spalali kalorie na placu zabaw.

Patrycja Bacior uczennica klasy VI a zdobyła I MIEJSCE,

Kacper Matyja uczeń klasy VI a zdobył WYRÓŻNIENIE

w Międzypowiatowym Konkursie Historycznym „Życie i działalność Mikołaja Kopernika” zorganizowanym w 550 rocznicę urodzin najwybitniejszego polskiego astronoma przez Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie. Zadaniem uczestników konkursu było przybliżenie postaci Mikołaja Kopernika, jego osiągnięć na polu astronomii i innych nauk w formie multimedialnej. Spośród kilkudziesięciu nadesłanych prac prezentacja Patrycji okazała się najlepsza, a Kacpra godna jedynego wyróżnienia.

• „HARFA 2023”

W tym roku Powiatowy Festiwal Piosenki Harcerskiej „HARFA 2023” odbył się pod honorowym patronatem Komendanta Chorągwi Śląskiej im. Harcerzy Września 1939 roku harcmistrza Marcina Różyckiego i Starosty Kłobuckiego Henryka Kiepury.

Organizatorami tegorocznego Festiwalu byli: Komenda Hufca ZHP w Kłobucku im. Bohaterów Bitwy pod Mokrą oraz Próbna Gromada Zuchowa „Wesołe Słoneczka” i 17 Truskolaska Drużyna Harcerska „Leśne Duchy” działające przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Ligonia w Truskolasach.

• IX Gminny Turniej Warcabowy dla dorosłych

27 kwietnia Szkoła Podstawowa im. Synów Pułku w Węglowicach była organizatorem IX Gminnego Turnieju Warcabowego dla dorosłych pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wręczyca Wielka Tomasza Osinskiego. W tym dniu dobiegł końca projekt pt. Warcaby zamiast używek. Projekt organizowania czasu wolnego dzieci i młodzieży.
            Zwycięzcy turnieju
            I miejsce Krzysztof Kaczmarzyk
            II miejsce Paweł Borowski
            III miejsce Marek Jelonek
            Sędzia Zygmunt Ślęzak i foto Krzysztof Świtalski.
            Pani dyrektor Agata Trzepizur wręczyła dyplomy, puchary oraz podziękowania.
            Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy i zapraszamy za rok.

GRATULACJE👏🏻👏🏻👏🏻 dla ucznia kl.II Sebastiana Wróbla za zdobycie wyróżnienia w I Gminnym Konkursie Fotograficznym „Żywe obrazy-Ludzie w malarstwie” . Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza we Wręczycy Wielkiej pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wręczyca Wielka.

• Nagłówek

• Gmina Wręczyca Wielka