• "Od grosika do złotówki"

• Uczniowie klasy II a i II b realizują ogólnopolski program "Od grosika do złotówki ". Tematyka programu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwastowanie). Uczniowie wykonują zadania o różnym stopniu trudności, a w efekcie rozwijają samodzielność w podejmowaniu decyzji wpływających na ich finanse i bezpieczeństwo oraz wzmacniają wiarę we własne siły i możliwości.

• Magia muzyki i tańca

•                W ramach grantu, uczniowie biorący udział w szkolnym projekcie "Dance Passion", 22 marca mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym spektaklu pt. ,,Uszyta ze słów”, przygotowanym przez Częstochowski Teatr Tańca. Występ miał miejsce w Klubie Politechnik. Za reżyserię, scenografię, jak również choreografię, odpowiedzialny był p. Włodzimierz Kuca.

Spektakl ten zainspirowany został twórczością i życiem wybitnej częstochowskiej poetki Haliny Poświatowskiej. Częstochowski Teatr Tańca  zaprosił do współpracy aktorki Teatru im. Adama Mickiewicza: Teresę Dzielską, Sylwię Warmus – Oksiutę i Hannę Zbyryt, aby swym talentem wzbogaciły spektakl deklamując wiersze Haliny Poświatowskiej.

Na scenie oprócz gestów, ruchu, tańca, muzyki i gry świateł  - bliskie naszemu sercu wiersze przeniosły nas w magiczny świat poezji. Liryzm utworów i przepiękne piosenki spowodowały, że owacjom nie było końca, a niektórym z nas, nie raz, zakręciła się łezka w oku…

Po przedstawieniu, na scenie, na której odbywał się spektakl, nasi uczniowie pod kierunkiem młodej, uzdolnionej choreografki –  p. Karoliny Kucy, wzięli udział w kolejnych już warsztatach tanecznych. Po ich zakończeniu mieli okazję do zadawania pytań oraz zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć.

Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły, rozmyślając nad zorganizowaniem kolejnych warsztatów dla naszych uczniów.

Koordynatorki projektu: Anna Korkus i Patrycja Tokarz

• WARSZTATY TANECZNE

•                 15 marca 2024 r. grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w warsztatach tanecznych w ramach szkolnego projektu ,,Dance Passion”.

Przedsięwzięcie to było możliwe dzięki wygranej w konkursie "YOU CAN DANCE. NOWA GENERACJA 2."

Warsztaty te prowadzone są przez Częstochowski Teatr Tańca, działający od wielu lat pod kierunkiem dyplomowanego nauczyciela tańca i wybitnego choreografa – Włodzimierza Kucy. Stoi on za sukcesami wielu swoich uczniów, osiągających duże sukcesy na wielu scenach, nie tylko krajowych.

W 2016 r. za swoją działalność oraz liczne osiągnięcia został wyróżniony nagrodą specjalną – Złotą Maską.

Pod bacznym okiem znakomitego profesjonalisty uczniowie poznawali arkany tańca oraz trudną terminologię taneczną. Mogli liczyć również na drobny poczęstunek i dużą dawkę humoru.

Koordynatorki projektu – p. Anna Korkus oraz p. Patrycja Tokarz zaplanowały szereg aktywności, mających wprowadzić uczniów w magiczny świat muzyki i tańca.

• NIEZWYKŁY WIOSENNY OBIAD!!!

• Dziś w naszej stołówce szkolnej gościło wspaniałe danie
            z KUCHNI ŚRÓDZIEMNOMORSKIEJ - makaron z kurczakiem, pomidorkami koktajlowymi, pomidorkami suszonymi, oliwkami, rukolą i serem.
            Przyznacie, że to danie wygląda niesamowicie! A jak smakuje! Rewelacja!

SMACZNEGO!!!

• Dominika Lisiecka

LAUREATKĄ WOJEWÓDZKIEGO PRZEGLĄDU PIEŚNI

Dominika, uczennica klasy V b zdobyła II miejsce w kategorii solista w XII  Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Pokutnej i Pasyjnej w Skarbimierzu – Osiedle.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!