Szanowni Uczestnicy
Sala gotowa do Przeglądu. Z niecierpliwością czekamy na Wasze prezentacje.
Do zobaczenia jutro:):):)
Szanowni Uczestnicy
Sala gotowa do Przeglądu. Z niecierpliwością czekamy na Wasze prezentacje.
Do zobaczenia jutro:):):)
W październiku, listopadzie i na początku grudnia w klasach I - III w naszej szkole, została przeprowadzona Akcja informacyjno - edukacyjna #LekcjiWirusoochrony. Poruszaliśmy tematykę dbałości o zdrowie, dostrzegania roli higieny osobistej na co dzień oraz w warunkach nasilonego zagrożenia rozprzestrzeniania chorób zakaźnych z naciskiem na praktyczne wykorzystanie wiedzy, poprzez przestrzeganie mycia rąk oraz roli szczepień ochronnych w powstrzymaniu szerzenia się chorób zakaźnych.
6 grudnia to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez nas dni w roku. Wszyscy już od samego rana wypatrują szczególnego Gościa. Kiedy na szkolnym korytarzu rozległ się charakterystyczny dźwięk dzwoneczków i donośny głos wykrzykujący: „Ho, ho, ho” było wiadomo, że do naszej szkoły przybył św. Mikołaj. W asyście swoich pomocników: elfów, śnieżynek, reniferów i diabełków rozdał wszystkim prezenty. Spotkanie z Mikołajem sprawiło nam wiele radości i dostarczyło sporo wrażeń
Dziękujemy za wspólną zabawę
Samorząd Uczniowski z opiekunami
04.12.2024 r. uczennica klasy IIA NELA DANEK, reprezentowała naszą Szkołę w XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym "PROFORMA" w roku szkolnym 2024/2025, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Jako najmłodsza uczestniczka ze szkół biorących tam udział, wygłosiła monodram, za który otrzymała gromkie brawa.
Gratulujemy występu!!! I z niecierpliwością oczekujemy na wyniki, które ogłoszone zostaną na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach ok. 20 grudnia. Trzymamy kciuki i liczymy na sukces:)
Klasy 1, 2 a i 2 b dnia 03.12.2024 r. wybrały się do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie na spektakl pt: "Niesamowite przygody skarpetek". Po przedstawieniu dzieci spotkały się z Mikołajem, od którego wszyscy otrzymali prezenty. Był to dzień pełen atrakcji i wrażeń.
Mobilna, interaktywna Wystawa „Naukobus”, w ramach programu Nauka dla Ciebie, organizowana przez Centrum Nauki Kopernik, która zawitała do Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Węglowicach w dniach 27-29 listopada 2024 r. spotkała się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Uczestnicy wystawy mieli możliwość poprzez dotyk eksponatów, samodzielne doświadczanie zgłębić tajniki wiedzy poprzez eksperymentowanie wszystkimi receptorami zmysłów. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem interaktywnych eksponatów, które wywołały w nich dziecięcą radość, ciekowość, chęć poszukiwania odpowiedzi i zadawania pytań oraz odkrywania naukowych tajemnic. Wykonując różnorodne interaktywne zadania z fizyki, matematyki i nauk przyrodniczych mogli przekonać się, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, optymalnie rozwija każdego człowieka i równocześnie bawi, sprawia przyjemność oraz rozwija entuzjazm .
Uczestnicy wystawy szczególną uwagę skupiali na wszystkich eksponatach, każdy chciał je poznać, dotknąć i „wypróbować”, choć czasem sprawiało im to trudność. Starsi uczniowie czytali z uwagą instrukcje, młodsi korzystali z pomocy edukatorów, którzy przybliżali prezentowane zjawiska naukowe.
Największe zainteresowanie u najmłodszych wzbudzały: „Człowiek- układanka” oraz „Kula plazmowa”. Wielką frajdę sprawiało im układanie w odpowiednim miejscu we wnętrzu manekina modeli narządów ludzkiego ciała. To zadanie uczniowie wykonywali w ogromnym skupieniu i z niezwykłą precyzją. Drobne i słabe wyładowania elektrostatyczne przy kuli plazmowej mimo wywoływanego w nich odrobiny niepokoju, lęku i obaw, zarazem wzbudzały ciekawość i radość.
Wśród starszych uczniów wielką popularnością cieszyły się: „Łamigłówki”, „Szyfry”, „Oszukaj swój wzrok”, „Jak powstaje film” oraz „Kula plazmowa” i „Wirujące krzesło”.
Uczestnicy wystawy chętnie podejmowali wyzwania i wykazali duże zaangażowanie
w rozwiązywaniu łamigłówek i szyfrów, podczas których mieli możliwość wykazać się logicznym myśleniem i matematycznym rozumowaniem. Mogli zbadać szybkość własnej reakcji, słyszenie dźwięków, widzenie barw, dowiedzieli się jak powstaje film. O popularności tej części wystawy świadczyć może 120 „taśm filmowych” stworzonych samodzielnie przez uczniów. Doświadczali trudności w wykonaniu pozornie prostego zadania, doznając dezorientacji receptorów wzroku, spowodowanej fałszywym obrazem generowanym w mózgu przez okulary zmieniające strony prawą na lewą oraz odchylające kont widzenia o 15 stopni. Wyzwaniem, nie do pokonania okazało się nawet przejście po linii prostej.
Dzięki wystawie uczniowie poznali następujące zjawiska naukowe: zasady zachowania momentu pędu, zasady zachowania energii, zależność prędkości poruszania się walców od rozmieszczenia masy, prędkość rozchodzenia się światła i dźwięku, powstawanie ruchomego obrazu, zagadnienia z elektrostatyki, wpływ przyspieszenia ziemskiego na ruch ciał, anatomiczna budowa człowieka.
Eksponaty interaktywne prezentowane podczas wystawy wspomagają proces nauczania oraz motywują uczniów do zdobywania nowych wiadomości i umiejętności w drodze samodzielnego doświadczania w zakresie zjawisk fizycznych, anatomii człowieka oraz praw matematycznych.
W myśl przesłania, iż „dobry nauczyciel mówi i pokazuje, bardzo dobry – inspiruje, wystawa stworzyła okazję do wszechstronnego doświadczania, podczas którego uczniowie mieli możliwość samodzielnego dotykania, przesuwania, złożenia, wykonania eksperymentu, samodzielnego opracowania sposobu rozwiązania problemu, udoskonalenia oraz wysuwania wniosków, uwag i spostrzeżeń.
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Cała Społeczność Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Węglowicach składa serdeczne podziękowania Centrum Nauki Kopernik za możliwość przeżycia wspaniałej i niezwykłej naukowej przygody z Naukobusem !
Szczególne wyrazy uznania i podziękowania dla edukatorów za miłą i twórczą atmosferę oraz profesjonalną organizację i obsługę wystawy. Ich zaangażowanie i postawa stały się wspaniałą inspiracją dla młodych ludzi – „przyszłych naukowców”.
Udział w formie prezentacji wiedzy w ramach wystawy interaktywnej był dla wszystkich cennym doświadczeniem , którego bez pomocy i wsparcia Państwa nie udałoby się nam zrealizować. Taka forma prezentacji jest najlepszym sposobem na wszechstronny rozwój naszych wychowanków !
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Cała Społeczność Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku
w Węglowicach składa serdeczne podziękowania za przekazanie zestawu edukacyjnego
pn.” Modułowe Pracownie Przyrodnicze – Moduł ENERGIA”. Otrzymana pomoc dydaktyczna wzbogaci bazę edukacyjną placówki a tym samym wpłynie pozytywnie na atrakcyjność zajęć realizowanych w naszej szkole oraz przyczyni się do podwyższenia poziomu nauczania
w zakresie przedmiotów matematyczno – przyrodniczych i zajęć dodatkowych.
Powered by aSc EduPage