• KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

Natalia Jelonek z klasy V a
             kategorii klas IV - VI.

Inez Sladek z klasy III a
            w kategorii klas I - III.

Wyróżnienie Adrian Mańka z klasy V a
            w kategorii klas IV - VI.

Natalia i Inez będą reprezentować powiat kłobucki w Regionalnym Konkursie Recytatorskim w Częstochowie.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

• 22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Na świecie obchodzi się go nieprzerwanie od 1970 roku. W Polsce obchody Dnia Ziemi zapoczątkowane zostały w latach 90. XX wieku. W tym dniu zwraca się szczególną uwagę na promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie oraz budowanie świadomości dotyczącej wspólnego kształtowania przyszłości planety. Przypomina się wtedy o właściwym segregowaniu śmieci, sadzeniu drzew, oszczędzaniu wody oraz innych czynnościach wpływających bezpośrednio na kondycję Ziemi. Szkoła im. Synów Pułku w Węglowicach gościła panią Małgorzatę Bednarek, która przeprowadziła prelekcje na temat poszanowania płuc Ziemi- drzew oraz mieszkańców lasu.

• Sukcesy naszych uczniów w XXXI Gminnym Konkursie Recytatorskim.

Kategoria klas IV-VI

1 miejsce
            Natalia Jelonek oraz Adrian Mańka z klasy V a

3 miejsce
            Nikola Wręczycka również z klasy Va

Kategoria klas I-IIII

1 miejsce
            Inez Sladek oraz Gabriela Kała

2 miejsce
            Kacper Kała, Dominika Lisiecka oraz Nadia Strach.

GRATULUJEMY!

• WYNIKI REKRUTACJI DO KLAS I SP W WĘGLOWICACH NA ROK SZKOLNY 2022/2023

• Komisja Rekrutacyjna po przeprowadzonym postępowaniu rekrutacyjnym stwierdza, iż wszyscy kandydaci, którzy złożyli karty zgłoszeń i wnioski zostali przyjęci do klas I SP w Węglowicach na rok szkolny 2022/2023. Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej z dnia 5 kwietnia 2022 r.

Lista kandydatów przyjętych do klas I SP w Węglowicach  na rok szkolny 2022/2023 została wywieszona na tablicy ogłoszeń w szkolnej STREFIE PRZEBYWANIA.

• Powiatowy Konkurs Wiedzy o Sejmie RP

• 12 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Sejmie pod patronatem posła na Sejm RP Lidii Burzyńskiej. Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do poszerzenia swojej  wiedzy o współczesnym, polskim parlamencie. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu sprawdzającego wiedzę dotyczącą trybu ustawodawczego, zasad i trybu powoływania: posłów, senatorów, Prezydenta RP, zadań i funkcji Sejmu i Senatu oraz wiedzy o współczesnym Sejmie. Zmagania uczestników poprzedzone zostały wykładem poprowadzonym przez pracowników Sejmu. Naszą szkołę reprezentowali Amelia Dobosz (klasa VIII b), Lena Wilk (klasa VIII b) oraz Dawid Biernacki (klasa VIII a), którzy za udział w konkursie otrzymali zaproszenie na wycieczkę do Sejmu RP.

Gratulujemy!!!

• Podsumowanie Szkolnego Konkursu "Zostań mistrzem matematyki" dla klas II-III

• Albert Einstein powiedział: "Czysta matematyka to poezja logicznego myślenia".

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu "Zostań mistrzem matematyki",
            a przede wszystkim finalistom.

miejsce I

Kacper Kała

miejsce II

Antoni Labocha

miejsce III ex aequo

Zofia Skibińska oraz Radosław Kmieć.

• Podsumowanie szkolnego konkursu "Niesamowity świat liczby pi"

• W konkursie uczestniczyło  23 uczniów z klas IV-VII. Ekspertami w tej dziedzinie okazali się:

Emilia Warnel z klasy VII b - I miejsce,
            Jakub Kasjaniuk z klasy VI  - II miejsce
            Antoni Bogacz z klasy IV - III miejsce

Wiedzą na temat liczby pi mogą pochwalić się również:

Klasa 5 a

Maria Zyglewicz

Emil Kluczniak

Miłosz Psiuk

Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje!

• Tydzień Przeciwko Nienawiści

• W ubiegłym tygodniu w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Przeciwko Nienawiści. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach przeciwdziałajacym uprzedzeniom, a uczącym koleżeństwa i asertywnego wyrażania siebie. Z ogromnym zaangażowaniem stworzyli piękne plakaty promujące tolerancję. Dużym powodzeniem cieszyła się również Poczta Życzliwości. Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji. Mamy nadzieję, że promowane postawy otwartości i tolerancji na stałe zagoszczą w sercach i umysłach naszych Uczniów.

• "Być jak Ignacy"

•      Uczniowie klasy III b biorą udział w VI edycji programu edukacyjnego "Być jak Ignacy". W czasie zajęć poznali wielkich podróżników i naukowców. Dowiedzieli się o różnicy czasu na świecie, właściwościach magnetycznych kompasu, historii lotnictwa, funkcji i budowie mózgu, wybranych gatunkach zwierząt oraz poznali maszyny proste. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia praktyczne: wykonanie kompasu, modelu samolotu, studni oraz samodzielne robienie zdjęć przyrody.

• PODSUMOWANIE POWIATOWYCH KONKURSÓW HISTORYCZNYCH

•      31 marca 2022 roku w Częstochowie odbyła się uroczystość podsumowania powiatowych konkursów zorganizowanych przez Zespół Szkół Mechaniczno-Samochodowych im. Kazimierza Pułaskiego. Nasza laureatka – uczennica klasy VIII a ANIA RYNKIEWICZ odebrała dyplomy i nagrody za udział w Powiatowym Konkursie Historycznym „Z dziejów wojen Rzeczypospolitej w XVII wieku. W 400 rocznicę bitwy pod Chocimiem” oraz Powiatowym Konkursie Historycznym ”Kazimierz Pułaski – pułkownik konfederacki i generał kawalerii Stanów Zjednoczonych”.
                                                                                                                                                                                                                                Gratulujemy sukcesów!!!