• "Mała książka - wielki człowiek"

•   W ramach udziału naszej szkoły w ogólnopolskim, bezpłatnym projekcie "Mała książka - wielki człowiek" uczniowie klas I otrzymali Wyprawki Czytelnicze. Celem projektu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci.

• To nasza lokalna  historia

•    Harcerze 28 WDH "Poszukiwacze Przygód" porządkowali grób poległych w czasie II wojny światowej znajdujący się na naszym cmentarzu, a w dzień Wszystkich Świętych pełnili wartę przy grobie, złożyli kwiaty i zapalili znicze. O tym miejscu pamięta  też społeczność szkolna, mieszkańcy i goście odwiedzający cmentarz, a potwierdzeniem jest wielka ilość zapalonych zniczy, złożonych kwiatów. To nasza lokalna  historia.

• KIERMASZ WESOŁYCH SŁODKOŚCI

• W dniu 3 listopada 2022 r. w naszej szkole odbył się
            Kiermasz Wesołych Słodkości
            organizowany dla całej społeczności szkolnej przez Samorząd Uczniowski
            pod kierunkiem Pani Joli Staszczyk i Pani Ani Gwiździńskiej.

• Narodowe Czytanie 2022

•   W podziękowaniu za udział w Narodowym Czytaniu 2022 "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza w Roku Romantyzmu Polskiego nasza szkoła otrzymała list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy wraz z okolicznościowym egzemplarzem "Ballad i romansów" wzbogaconym ilustracjami wykonanymi specjalnie na tę okazję.

W akcji Narodowego Czytania wzięliśmy udział już po raz czwarty. Pamiątkowe egzemplarze książek znajdują się w bibliotece szkolnej.

• Sukcesy naszych uczniów w 42 Gminnych Biegach Przełajowych "Truskolasy 2022"

- II miejsce w klasyfikacji dziewcząt

- II miejsce w klasyfikacji chłopców

- II miejsce w klasyfikacji generalnej

GRATULUJEMY !

• Szkolna wycieczka

•   21 października klasy szóste i część klasy piątej udały się na jesienną wycieczkę. Celem był Sandomierz oraz mała miejscowość Ujazd. W Sandomierzu spacerowaliśmy uroczymi uliczkami podziwiając Rynek, Katedrę, Zamek Królewski, Dom Jana Długosza aż dotarliśmy do Muzeum Figur Woskowych Ojca Mateusza.
            W Ujeździe największą atrakcją turystyczną są pełne magii ruiny Zamku Krzyżtopór. Tam braliśmy udział w warsztatch: Malowanie odlewów gipsowych przedstawiających przedpole zamku. Ruiny zwiedzaliśmy wieczorem, oświetlając sobie drogę pochodniami i słuchając ciekawych legend przewodniczki. W oddali przechadzała się tajemnicza postać w białej szacie.
            A oto krótka relacja fotograficzna.

• WARSZTATY KULINARNE W KLASACH I-III

• 21 października 2022 r. wszyscy uczniowie klas I-III wzięli udział w niezwykle oryginalnych zajęciach. Warsztaty Kulinarne, bo o nich mowa, przygotowali członkowie lokalnych Kół Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich. Uczniowie, w wielu przypadkach po raz pierwszy, zobaczyli jak powinno się kwasić kapustę, ogórki oraz  przygotowywać przetwory na zimę. Goście przedstawiali uczniom w niezwykle obrazowy sposób jak zdrowe są te przetwory oraz ile mają wartości odżywczych, zwłaszcza dla młodego człowieka. Jednak poza zdobytą wiedzą najważniejsza okazała się praktyka. Każdy mały uczeń wziął czynny udział w przygotowywaniu kiszonek i zapraw. Obierał, szatkował, kroił, przygotowywał zalewę, przyprawiał.  Warsztaty przyniosły uczniom dużo radości, satysfakcji, a dzięki dobrej zabawie zaplanowane cele i oczekiwane rezultaty zostały osiągnięte.
            Dziękujemy paniom: Barbarze Błaut, Monice Jelonek, Annie Kudła i Renacie Szymanek za organizację tak trudnego pod względem logistycznym przedsięwzięcia oraz zapewnienie bezpieczeństwa uczniom w czasie pracy.

• ZDROWE NAWYKI ŻYWIENIOWE

• ZDROWE NAWYKI ŻYWIENIOWE- akcja „ Zdrowe śniadanko, podziel się kanapką” w klasie drugiej.
            Kanapki były piękne i pyszne.  Samo zdrowie: 🥑🥒🍅🌶Mniam😋

• Wyjazd klas szóstych do kręgielni

•   12 października uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami spędzili miło czas w kręgielni w Kochanowicach. Był to czas na złapanie oddechu po półtoramiesięcznym okresie wytężonej nauki.

• Szkolny wolontariat

•     Otwarcie kampanii „Pola Nadziei” Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej było równocześnie początkiem działania Szkolnego Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Węglowicach. Uczniowie klas ósmych, którzy są kandydatami na wolontariuszy wzięli udział w uroczystościach otwarcia, prelekcji „Wolontariat- jak mogę pomagać”, oraz sadzeniu żonkili, jako symbolu nadziei.

• WYCIECZKA KLAS IV DO CZĘSTOCHOWY

• 5 października odbyła się wycieczka klas czwartych do kina i Muzeum Częstochowskiego. Uczniowie po seansie filmowym udali się do Starego Ratusza na lekcję "HISTORIA CZĘSTOCHOWY - MIASTA NAD WARTĄ", którą poprowadziła pani archeolog w podziemiach pawilonu na Starym Rynku. Pogoda i dobry humor towarzyszył nam przez cały dzień.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

•      29 września, jak co roku, świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Przedszkolaki i uczniowie klas młodszych mieli okazję posłuchać bajek, legend
            i wierszy prezentowanych przez starsze koleżanki z klasy 8a, nauczycieli i panie dyrektorki - A. Trzepizur i M. Kall. Swoje umiejętności czytelnicze zaprezentowali też  wybrani uczniowie z klasy II i III.

Akcja głośnego czytania zorganizowana w naszej bibliotece była świetną okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych.