• Wycieczka integracyjna klasy IV, Va, Vb oraz klasy VI.

          • 6 października klasy piąte, czwarta i szósta zwiedzały ciekawe miejsca w Górach Świętokrzyskich. Były to: Muzeum Wsi Kieleckiej – Park Etnograficzny w Tokarni, Centrum Nauki Leonardo da Vinci oraz Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku, górujący nad miejscowością Chęciny.

          • PLENER MALARSKI "POWIAT KŁOBUCKI - OKNO NA ŚWIAT"

          • Miło nam poinformować, iż od 3 do 13 października 2021 r. w naszej szkole goszczą artyści malarze z terenu całej Polski, którzy uwieczniają w swoich pracach wykonywanych w ramach Pleneru Malarskiego "POWIAT KŁOBUCKI - OKNO NA ŚWIAT" najpiękniejsze zakątki powiatu kłobuckiego. Wydarzenie objął swoim patronatem Starosta Kłobucki pan Henryk Kiepura.Uczniowie naszej szkoły wezmą udział w  warsztatach malarskich prowadzonych przez znaną artystkę malarkę panią Zofię Trzepióra - Noga.
            Uczestnikom pleneru życzymy niezwykłych wrażeń i emocji artystycznych wyrażonych na płótnie.

          • DZIEŃ CHŁOPAKA

          • Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował Loterię „Zdrowia”, gdzie z niewielką pomocą szczęścia można było wygrać zdrowe przekąski, m.in. jabłka, gruszki, jogurty oraz wiele innych smakołyków. Wszystkim chłopakom dużym i małym życzymy samych pięknych chwil w szkole i w domu. Dziękujemy za udział w loterii i za zaangażowanie w  pracę Samorządu  Uczniowskiego.

          • AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

          • Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji „Sprzątanie Świata -Polska” edycji 2021. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”. Jest to dla nas wszystkich kolejna lekcja  o tym, jak ważne jest środowisko wokół nas, jak bardzo powinniśmy dbać o to, aby go nie zaśmiecać i uczyć innych poszanowania tego jakże istotnego dla nas wszystkich  zasobu. Nasi uczniowe pod opieką wychowawców udali się na sprzątanie placu szkolnego wraz z otaczającym go terenem . Pamietajmy, że aby zmienić świat musimy najpierw zmienić swoje nawyki, a gdy każdy zacznie od siebie , świat i przyroda nam podziękują i odwdzięczą się.

            Klasa II również dołączyła do akcji Sprzątania świata

          • GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!

          • NASZA SZKOŁA UBIEGA SIĘ O CERTYFIKAT UDZIAŁU W REALIZACJI PROJEKTU

            GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 –  PAMIĘTAMY!

            PROJEKT
            SKIEROWANY JEST DO UCZNIÓW I NAUCZYCIELI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PONADPODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO. JEGO GŁÓWNYM CELEM JEST PRZYGOTOWANIE DZIECI I MŁODZIEŻY DO ŚWIADOMEGO PRZEŻYWANIA 40 ROCZNICY WPROWADZENIA W POLSCE STANU WOJENNEGO.

            ZADANIA DLA SZKÓŁ

            1. Pokaz filmu „Nie zabierajcie mamy” Przybliżenie historii Regionu Solidarności: Podbeskidzia, Śląsko – Dąbrowskiego i Częstochowskiego.

            „Nie zabierajcie Mamy” to dokument, który ma na celu przedstawienie nieopowiedzianej do tej pory historii działaczek „Solidarności” – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego. Umieszczono w nim wspomnienia dzieci, które były naocznymi świadkami aresztowania swoich matek, pokazując tym samym, jak wielkie piętno wywarły tamte wydarzenia na ich dalsze życie.

            2. Młode pokolenia o  „Solidarności” – KONKURSY, WYSTAWY

            „40 lat po stanie wojennym” – budowanie szkolnych kącików patriotyczno – historycznych – zamieszczenie na stronie internetowej szkoły, projektu (wystawa fotograficzna)

            „Stan wojenny we wspomnieniach moich bliskich” – konkurs literacki

            „Tropiciele historii” – poszukiwanie „Ludzi Solidarności” – karta do albumu, Konkurs plastyczno-literacki /odnalezienie świadków wydarzeń, z którymi zostaną przeprowadzone wywiady przez IPN Oddział w Katowicach/

            Prezentacja w szkole wystawy mobilnej na temat wprowadzenia stanu wojennego w Polsce przygotowanej przez IPN

            Przygotowanie wirtualnego spaceru po muzeum na Jasnej Górze, kopalni Wujek, Muzeum Okręgowym na Zamku Sułkowskich w Bielsku Białej – oferta dla uczniów  klas informatycznych– Udział reprezentacji szkoły w podsumowaniu projektu – spotkania międzypokoleniowe (uczestnicy: świadkowie wydarzeń, osoby represjonowane, patroni,  przedstawiciele kuratorium, solidarności, partnerzy projektu oraz młodzież szkolna z opiekunami) , podsumowanie konkursów, koncert piosenek „Solidarności”

             

            UROCZYSTE OBCHODY40 -lecia wprowadzenia Stanu Wojennego odbędą się:

             

            – W REGIONIE CZĘSTOCHOWSKIM: Msza Św. na Jasnej Górze   w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego z udziałem przedstawicieli Stowarzyszenia Więzionych Internowanych i Represjonowanych „WIR’ , Pocztów Sztandarowych szkół realizujących projekt– transmisja telewizyjna.  Tradycyjne układanie krzyża ze zniczyw Al. Sienkiewicza – 13 grudnia 2021 r.

          • ,,Moja przyszłość, w moich rękach”

          • 13 września 2021 r. w ramach zajęć z zakresu preorientacji zawodowej odbyło się spotkanie uczniów klas VIII z zaproszonym gościem – p. pielęgniarką Dorotą Korzonek, która podczas swojej prelekcji zaprezentowała zawód pielęgniarki i położnej. Przedstawiła historię zawodu oraz określiła, jakie predyspozycje powinien posiadać młody człowiek, aby mógł wykonywać ten szczególny i niezwykle potrzebny zawód. 

            Było to I spotkanie w ramach projektu: ,,Moja przyszłość, w moich rękach”. Celem wychowawców klas VIII jest zaprezentowanie uczniom całego wachlarza ciekawych i cennych na rynku pracy zawodów, które być może zainspirują uczniów i spowodują, że pójdą w ich ślady. 

            Małgorzata Kotala 

            Anna Korkus 

            Remigiusz Maj

          • OSTATNIE POŻEGNANIE

          • Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, iż ppłk Jan Trzciński, kombatant, patriota, społecznik, żołnierz Szarych Szeregów, Prezes  Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów RPiBWP w Częstochowie oraz  Przewodniczący Regionalnej Rady d/s Kombatantów i Osób Represjonowanych w Częstochowie  odszedł na wieczną wartę.
            W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyła delegacja szkoły.
            Ppłk Jan Trzciński, Wielki Przyjaciel Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Węglowicach  na zawsze pozostanie w naszych sercach i wspomnieniach.

             Cześć Jego pamięci!

          • Wycieczka do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

          • 9 września 2021 roku uczniowie naszej szkoły zwiedzili Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach w ramach projektu „WDZIĘCZNI BOHATEROM POWSTAŃ ŚLĄSKICH” współfinansowanego ze środków Ministra Obrony Narodowej.

            Opiekunowie: Pani Patrycja Tokarz i Pani Jolanta Leszczyńska.

          • ORGANIZACJA SZCZEPIEŃ

          • SZANOWNI PAŃSTWO.

            Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach. W materiałach znalazły się informacje dotyczące m.in. zakresu zadań dyrektora szkoły oraz współpracy z punktem szczepień. Oddzielny materiał został poświęcony kwestii obecności rodziców podczas szczepienia dziecka przeciw COVID-19.

            Organizacja szczepień 

            Pakiet informacji dotyczący organizacji procesu szczepień określa obowiązki i zadania dyrektora szkoły. Są wśród nich m.in.: zorganizowanie zajęć z wychowawcą dla uczniów oraz spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym, zebranie od rodziców deklaracji dotyczących udziału dziecka w szczepieniu, współpraca z punktem szczepień, zorganizowanie miejsca na przeprowadzenie procesu szczepień (w zależności od możliwości lokalowo-organizacyjnych szkoły). 

            W materiałach znalazły się również informacje dotyczące zakresu zadań realizowanych przez punkty szczepień. Punkty zapewnią m.in. obecność lekarza podczas kwalifikacji do szczepienia dziecka, przygotowanie kadry zespołu szczepiącego oraz utylizację odpadów medycznych, jeśli szczepienie będzie realizowane na terenie szkoły.

            Podczas akcji szczepień w szkołach zaszczepieni będą mogli być także rodzice ucznia oraz pracownicy szkoły. 

            Obecność rodzica podczas szczepienia dziecka

            Ważnym elementem materiałów przygotowanych przez MEiN są rekomendacje dotyczące obecności rodzica podczas szczepienia dzieci. Do szczepienia przeciwko COVID-19, podobnie jak w populacyjnych punktach szczepień, wymagana jest zgoda przedstawiciela ustawowego dziecka/rodzica na świadczenie profilaktyczne (przeprowadzenie szczepienia), złożona na kwestionariuszu wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem. Rodzic nie musi być obecny podczas szczepienia. 

            List Ministra Zdrowia na temat szczepień uczniów w wieku 12-15 lat 

            Wraz z materiałami informacyjnymi do szkół został przesłany list Ministra Zdrowia do dyrektorów, nauczycieli i rodziców w sprawie szczepień uczniów w wieku 12-15 lat. List odpowiada na wiele pytań i wątpliwości związanych ze szczepieniami nastolatków. 

            Minister Zdrowia zaznaczył, że szczepionki zostały dopuszczone do stosowania po przejściu odpowiedniej procedury potwierdzającej ich bezpieczeństwo i skuteczność. Wskazał, które szczepionki mogą być podawane dzieciom od 12. roku życia, a także przywołał dane związane z badaniami klinicznymi w tej grupie wiekowej. Podkreślił, że działania niepożądane wśród nastolatków w wieku od 12 do 17 lat są podobne do tych, jakie pojawiają się u osób po 18. roku życia i starszych. Zazwyczaj mają one łagodny charakter i obejmują: ból i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, gorączkę, zmęczenie, ból głowy, mięśni i stawów. 

            Materiały

            Organizacja_szczepien_____informacja_dla_dyrektorow_szkol_i_placowek_-_materialy_infomacyjne-2-1.pdf

            List_Ministra_Zdrowia_do_dyrektorow_szkol__nauczycieli__rodzicow_w_sprawie_szczepien_nastolatkow.pdf

            Deklaracja_na_szczepienia-1.docx

            Kwestionariusz_wstepnego_wywiadu_przesiewowego_przed_szczepieniem_osoby_niepelnoletniej_przeciw_.pdf

            eduresized_Szczepienia_uczniow_w_wieku_12-18_lat_____rekomendacje_dla_rodzicow_____plakat_inform.png


          • Narodowe Czytanie.

          • W ramach akcji Narodowe Czytanie uczniowie klas ósmych wraz z nauczycielami czytali z podziałem na role fragmenty książki Gabrieli Zapolskiej "Moralność pani Dulskiej". Tematyka książki niejednokrotnie wywoływała żywe reakcje czytających oraz uśmiech i zaciekawienie słuchaczy.

          • ORGANIZACJA ZAJĘĆ WSPOMAGAJĄCYCH

          • INFORMACJA O ZAJĘCIACH WSPOMAGAJĄCYCH UCZNIÓW


            Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Węglowicach informuje, iż na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki  z dnia 28 maja 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19  w szkole organizuje się  zajęcia wspomagające uczniów w opanowaniu i utrwalaniu wiadomości i umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych klas 4-8  z następujących przedmiotów:

            • Język polski
            • Język angielski
            • Matematyka


            Termin realizacji zajęć: 2 września 2021 r. – 22 grudnia 2021 r.

            W załączeniu: Szczegółowy harmonogram organizacji zajęć wspomagających.

            HARMONOGRAM_ZAJEC_WSPOMAGAJaCH_realizowanych_w_klasach_4_-8(1).doc

  • Galeria zdjęć

      brak danych