• SUKCES UCZENNICY KLASY VI b

• Uczennica klasy 6b Maria Zyglewicz wraz z opiekunem p. Agatą Kiepura
            wzięła udział w uroczystości wręczenia nagród w powiatowym konkursie

pt. List do Babci/Dziadka
            organizowanym przez Biuro Senatora RP Ryszarda Majera

• SZCZEPIENIA UCZNIÓW PRZECIW COVID-19

• Szanowni Państwo,

od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne. Działania informacyjne dotyczące szczepień w szkołach i placówkach będziemy kontynuować w kolejnych tygodniach.

20210611szczepieniauczniowwwieku1218latinformacjedlaszkoli-1.docx

kwestionariuszwstepnegowywiaduprzesiewowegoprzedszczepieniemosobyniepelnoletniejprzeciwcovid19(1).pdf

• I Powiatowy Konkurs Dendrologiczny dla klas I – III

• 10 czerwca odbył się w Kłobucku
            I Powiatowy Konkurs Dendrologiczny dla klas I – III

pod patronatem Burmistrza Kłobucka pana Jerzego Zakrzewskiego.

Polegał na napisaniu testu składającego się z 11 pytań otwartych
            i zamkniętych oraz na rozpoznaniu drzew po liściach i igłach.

Uczniów biorących udział w konkursie było 27 z dziewięciu gmin.
            Nasi uczniowie godnie reprezentowali Nasza Szkołę i Gminę zajmując:

I miejsce:  Zuzanna Janas i  Rafał Opiła

oraz wyróżnienia : Antoni Bogacz i  Maja Grabińska

Uczniów przygotowała: pani Anna Kudła

Gratulacje!!!

• JAK UPŁYNĄŁ TRZECI DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA I BEZPIECZEŃSTWA W NASZEJ SZKOLE

• To już trzeci i ostatni Dzień Promocji Zdrowia i Bezpieczeństwa w naszej szkole. Był on bogaty w różnorodne wydarzenia. Uczniowie wypełniali test dotyczący zdrowia, higieny i bezpieczeństwa. Oglądali filmy o pierwszej pomocy. Kolejne klasy uczestniczyły w wycieczkach rowerowych, ogniskach i rozgrywkach sportowych. Wybrane klasy odwiedziły Alpakarnię. Odbył się również drugi dzień warsztatów prowadzonych przez pracowników ZPKWŚ w Kalinie. Bardzo dziękujemy za aktywnie spędzony czas...

• JAK UPŁYNĄŁ DRUGI DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA I BEZPIECZEŃSTWA W NASZEJ SZKOLE

• Witamy serdecznie w drugim Dniu Promocji Zdrowia i Bezpieczeństwa.
            Dzień ten jest szczególny, gdyż przypada w Dniu Dziecka. Wszystkim uczniom składamy najserdeczniejsze życzenia.
            W dzisiejszym dniu odbyły się spotkania w klasach przy grach planszowych, karaoke, ogniskach i seansach filmowych. Część klas wyruszyła na wycieczki piesze i rowerowe. Odbyły się warsztaty zdrowego odżywiania oraz warsztaty plastyczne prowadzone przez pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Kalinie.

Dzięki wsparciu Rady Rodziców nasza kuchnia przygotowała dla wszystkich kulinarną niespodzinkę:
            PIZZZZZZZZĘ
            Było przepysznie!!!

Zapraszamy na fotorelację /zdjęcia z wycieczek w najbliższym terminie/.

• JAK UPŁYNĄŁ PIERWSZY DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA I BEZPIECZEŃSTWA W NASZEJ SZKOLE

• Dzisiaj w naszej szkole odbył się pierwszy dzień aktywności pod hasłem
            "Covidovi się nie damy i do szkoły z ochotą wracamy".
            Uczniowie wszystkich klas wykonali ciekawe prace-plakaty dotyczace bezpiecznego powrotu do szkoły po długim okresie nauki zdalnej. Klasy spędziły czas na wycieczce rowerowej, ogniskach i rozgrywkach sportowych.

ZAPRASZAMY NA FOTORELACJĘ Z DZISIEJSZEGO DNIA

• DNI PROMOCJI ZDROWIA I BEZPIECZEŃSTWA

• 31 maja – 2 czerwca 2021 r.

DNI PROMOCJI ZDROWIA I BEZPIECZEŃSTWA

Drodzy Uczniowie !

Covidovi się nie damy i do szkoły z ochotą wracamy !

Po czasie intensywnej nauki zdalnej wreszcie mamy możliwość spotkać się ze swoimi przyjaciółmi i nauczycielami w szkole.

Chcielibyśmy, aby nasze pierwsze chwile upłynęły w przemiłej atmosferze pełnej spokoju i nawiązania „nowej-starej” relacji i aktywności fizycznej po tak długim pobycie w domu. Wszyscy jesteśmy stęsknieni za swoją obecnością, dlatego na początek czeka na Was drodzy uczniowie miła niespodzianka. Pierwsze dni naszego wspólnego pobytu w szkole poświęcimy na promocję naszego zdrowia i bezpieczeństwa, bowiem
                            ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO  PONAD WSZYSTKO !

Odpoczywamy od plecaków, podręczników i zeszytów poświęcając czas pobytu w szkole na ruch, aktywność i czynne spędzanie czasu na wolnym powietrzu.

CIESZMY SIĘ, BO WRESZCIE MOŻEMY BYĆ RAZEM I WSPÓLNIE SPĘDZAĆ CZAS !!!

W linku zamieszamy HARMONOGRAM PRZEBIEGU DNI PROMOCJI ZDROWIA I BEZPIECZEŃSTWA

DNI_PROMOCJI_ZDROWIA_I_BEZPIECZENSTWA_(1).doc

• Wyniki III POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKO-INTERNETOWEGO NA OPOWIADANIE POD HASŁEM MÓJ ŚWIAT BEZ KOMPUTERA… czy to możliwe?

• Konkurs rekomendowany przez Śląskiego Kuratora Oświaty.

Konkurs został rozstrzygnięty. Spośród 53 nadesłanych prac z powiatu kłobuckiego jury nagrodziło następujących uczniów.

KATEGORIA KLAS IV - VI

I miejsce: Kacper Musiał, Lena Janik

II miejsce: Wiktor Mirek, Olga Paruzel

III miejsce: Szymon Kmieć, Natalia Płuska

Wyróżnienia: Lena Hadaś, Julia Sulowska

KATEGORIA KLAS VII - VIII

I miejsce: Natalia Pokorska, Marta Chudy

II miejsce: Daria Pyda, Jan Zyglewicz, Natalia Blabuś

III miejsce: Anastazja Pluta, Zuzanna Biernacka, Kamila Przysucha

Wyróżnienia: Weronika Szopa, Jakub Szczesny

NAGRODA GRAND PRIX Adrian Kubica

Zwycięzcom, wyróżnionym oraz opiekunom gratulujemy.