HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI LISTOPAD 2021
"Żonkilowe Pola Nadziei"
Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami włączyli się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Żonkilowe Pola Nadziei". Celem akcji jest szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci na potrzeby osób chorych. Wolontariusze z klasy VIII b i uczniowie z klasy III b posadzili cebulki żonkili, które otrzymali w zamian za zebrane środki dla osób nieuleczalnie chorych ze Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.
4
DZIEŃ DODATKOWO WOLNY OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH
SZKOŁA DO HYMNU
Wzorem lat ubiegłych szkoła przystąpiła do akcji MEIN "Szkoła do Hymnu 2021". W ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewamy „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to środa, 10 listopada. W ten sposób chcemy włączyć społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z uwagi na trwający stan epidemii proponujemy odśpiewanie hymnu w mniejszych grupach/klasach, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.
TERMINY II STOPNIA WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
Krajoznawcza wycieczka klas ósmych w Góry Świętokrzyskie.
22 października uczniowie klas: VIIIA, VIII b i VIII c wraz z wychowawcami
panią M. Kotalą, panią A. Korkus , panem R. Majem uczestniczyli
w wycieczce w Góry Świętokrzyskie.
Najważniejszymi punktami programu było zwiedzanie Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni oraz Jaskini Raj w Chęcinach.
Podczas pobytu w Tokarni uczniowie wzięli udział w warsztatach starych zawodów między innymi kowalstwa i garncarstwa.
52
"Mała książka- wielki człowiek".
W ramach kolejnej edycji kampanii "Mała książka- wielki człowiek", której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, UCZNIOWIE KLASY I otrzymali Wyprawki Czytelnicze. Pomogą one rozbudzić ich wyobraźnię i niekończącą się pasję czytania.
Interdyscyplinarny Konkurs "SYNAPSIK MEN" w klasie drugiej i klasach trzecich.
- 4
Rowerowa przejażdżka Samorządu Uczniowskiego „barwy jesieni”.
- 1
Zbiórka dla zwierzaków zakończona.
W dzień kundelka zakończyliśmy zbiórkę karmy dla schroniska. Wszystkim, którzy włączyli się w akcje, bardzo dziękujemy!
Wycieczka klas I -III do Skansenu Wsi Kieleckiej w Tokarni i Zamku w Olsztynie
- 50
„Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie…”.
Od 22 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły mogą odwiedzać szkolne miejsce patriotyczno – historyczne. Jest to wystawa zdjęć, tekstów, informacji, plakatów dotycząca 40. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Przygotowali ją uczniowie wraz z nauczycielami w ramach realizacji projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie…”.
2
Święty Mikołaj z wizytą na Kresach
Dzisiaj zakończyła się akcja charytatywna Św. Mikołaj z wizytą na Kresach. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy! Grażyna Chrząstek, Agata Kiepura
NOWY WIELKI SUKCES
Uczeń klasy 8 b JAN KABZIŃSKI
zdobył I i III miejsce w Pierwszych Otwartych Mistrzostwach Śląska
w Kickboxingu w kategorii wagowej 57 kg - kadet starszy
w konkurencji KICK-LIGHT.
Janek na codzień trenuje w klubie MIX TEAM we Wręczycy Wielkiej pod czujnym okiem trenerów: Krzysztofa Miki i Wiktorii Widuły.Serdecznie GRATULUJEMY sukcesów!!!
Wizyta na poczcie klasy IIIb.
Dnia 18 października klasa III b odwiedziła placówkę Poczty Polskiej w Węglowicach. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty oraz pracą listonosza. Uczniowie dowiedzieli się jak właściwie zaadresować i wysłać list. Zostali poinformowani, że można tam nie tylko wysłać list czy paczkę, ale także zapłacić rachunki i pobrać pieniądze. Wiele emocji wzbudziło pzymierzanie czapki i torby listonosza.
6
„Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – Pamiętamy”
20 października bieżącego roku klasy ósme w ramach realizacji projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – Pamiętamy” obejrzały film dokumentalny pt. „Nie zabierajcie mamy”. Jego celem jest przedstawienie nieopowiedzianej do tej pory historii działaczek „Solidarności” – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego w Polsce (13 grudnia 1981r. – 22 lipca 1983r.). Ukazuje funkcjonowanie systemu totalitarnego. Bazując na relacjach ofiar poddaje analizie metody działania komunistycznego aparatu terroru wobec społeczeństwa. W filmie umieszczono wspomnienia dzieci, które były naocznymi świadkami aresztowania swoich matek, pokazując tym samym, jak wielkie piętno wywarły tamte wydarzenia na ich dalsze życie. Po emisji filmu odbyła się dyskusja, w trakcie której uczniowie dzielili się swoimi wrażeniami.
Zapraszamy na kiermasz książki do biblioteki!
WŁĄCZENIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ W POCZET SPOŁECZNOŚCI SZKOŁY PODSTAWOWEJ ORAZ DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
W życiu szkoły jest kilka szczególnie ważnych uroczystości. Dzisiejsza uroczystość była właśnie jedną z nich. Uczniowie klasy pierwszej stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, ślubowali na jej sztandar – symbol tradycji, honoru i wierności. Przez najbliższych osiem lat bohaterowie dzisiejszego dnia będą stanowić część wspólnoty naszej szkoły, w której będącodziennie spotykać się, aby wspólnie spędzać czas, ucząc się, bawiąc
i wychowując nawzajem. Szkoła to nie tylko obowiązki, to również życzliwi Wam nauczyciele. To starsi koledzy
i koleżanki, którzy chętnie pomogą, kiedy tylko o to poprosicie. Wszyscy dorośli w szkole są dla Was wsparciem i w każdej trudnej sytuacji można się do nich zwrócić.WITAMY WAS SERDECZNIE I ŻYCZYMY SAMYCH SUKCESÓW
14 października _ Dzień Edukacji Narodowej - To nasze polskie święto oświaty.
W tym szczególnym dniu składamy serdeczne podziękowania nauczycielom i.
Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów, ale także w stosunku do problemów, z jakimi od wielu lat boryka się polska oświata. Za życzliwość i serdeczność, którymi niezmiennie obdarzacie uczniów. Za to także, że jesteście twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. To dzięki Waszej pracy nasza szkoła jest wyjątkowa. To dzięki Wam uczniowie codziennie przychodzą tutaj z ochotą i chęcią do pracy. To między innymi Wam zawdzięczamy, że w naszej placówce panuje niepowtarzalna atmosfera.
Składamy wszystkim serdeczne życzenia: radości z każdego dnia, zapału do pracy i nauki, spokoju w sercach , zaufania i wzajemnego szacunku , którym wszyscy będziemy się nawzajem obdarzać.212
OTWARCIE SALI MATEMATYCZNEJ
W dniu 14 października 2021 r. dokonano w naszej szkole uroczystego otwarcia nowej sali matematycznej. Sala została całkowicie wyremontowana i wyposażona w nowoczesne środki dydaktyczne dzięki środkom finansowym uzyskanym w ramach realizacji projektu "Równe szanse drogowskazem sukcesu" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny) dla osi priorytetowej: XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego. Koordynatorem projektu jest pani Jolanta Staszczyk.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście bezpośrednio związani z realizacją projektu: Wójt Gminy Wręczyca Wielka pan Tomasz Osiński, Inspektor do spraw oświaty i wychowania w Gminie Wręczyca Wielka pan Mateusz Wąsiński, przedstawiciele Rady Rodziców pani Bożena Rubik - Sladek i pani Barbara Gostkiewicz, przedstawiciele oddziałowej Rady Rodziców państwo Malwina i Paweł Wittowie oraz wykonawca aranżacji sali pan Piotr Knop.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Wójt Gminy Wręczyca Wielka pan Tomasz Osiński, Dyrektor Szkoły pani Agata Trzepizur oraz Dominika Wierus przedstawicielka społeczności uczniowskiej.Nowocześnie wyposażona pracownia będzie wspaniałym miejscem do nauki i zgłębiania tajników matematyki oraz rozwijania zainteresowań uczniów.
Cała Społeczność Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Węglowicach wyraża podziękowania WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do realizacji projektu.41
"Moja przyszłość w moich rękach"
7 października 2021r. klasy ósme uczestniczyły już w drugim spotkaniu w ramach projektu
z zakresu preorientacji zawodowej, zakładającego między innymi cykl spotkań z przedstawicielami
różnorodnych zawodów. Autorami projektu są wychowawcy klas ósmych: Pani M.Kotala, Pani A.Korkus,Pan R.Maj.
Naszym gościem był podoficer Wojska Polskiego Antoni Kotala, kadet Akademii Wojsk Lądowych imienia
generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, a jednocześnie absolwent naszej szkoły. Pan Antoni przygotował prezentację na temat Uczelni, działów i specjaizacji, strategii rozwoju itd. Dla naszych uczniów najbardziej cennne były materiały wizualne i zdjęcia z prywatnych zbiorów Pana Podoficera, w których nasz absolwent dzieli się swoimi doświadczenami związanymi z życiem studenckim i różnymi aspektami tej jakże chwalebnej ścieżki zawodowej. Uczniowie bardzo dziękują starszemu koledze za interesującą prezentację, a prośby o kolejne spotkanie są dowodem, że prelekcja była ciekawa i isnieje potrzeba kolejnych takich spotkań poszerzających wiedzę o możliwości wyboru ścieżki kształcenia pod kątem przyszłego zawodu.3
Archiwum Aktualności