• Zumba

• Na godzinę 17:00 zapraszamy naszych uczniów. Cena 5,00 za 45 minut.

Dorośli - spotkanie o 18:45

• Dyskoteka Karnawałowa

• Czternastego Stycznia 2019r. odbyła się dyskoteka karnawałowa, zorganizowana przez Samorząd Szkolny. Uczniowie w strojach karnawałowych bawili się pod opięką wodzireja. Także podczas dyskoteki odbył się konkurs na najciekawszy strój karnawałowy.

Pierwsze miejsca zajęli:

Paulina Wilk z klasy VC

Kacper Matyja z klasy IIA

Gratulujemy!

• 3. Festiwal Nauki w Katowicach

• 14 stycznia 2019r. uczniowie klas gimnazjalnych  pod czujnym okiem wychowawców ,p. Iwony Florjańskiej i p. Macieja Cichopka, zgłębiali świat nauki, uczestnicząc  w 3. Festiwalu Nauki w Katowicach.

Organizatorami tego wydarzenia były uczelnie województwa śląskiego oraz Miasto Katowice. W programie Festiwalu znalazły się pokazy, doświadczenia, wystawy, prezentacje i wykłady ze wszystkich obszarów wiedzy. W przestrzeni festiwalowej gimnazjaliści znaleźli też specjalne strefy tematyczne: strefę kosmiczną i strefę e-sportu. Ogromnym  zainteresowaniem cieszyły się stoiska, na których naukowcy i popularyzatorzy nauki dzielili się innowacyjnymi wynikami badań oraz ich zastosowaniem w przemyśle i gospodarce.

Impreza  dostarczyła uczestnikom wielu  niesamowitych wrażeń , a to za sprawą  gości specjalnych, którzy swą obecnością  zaszczycili  Festiwal. Znaleźli się na nim m.in. Nicole Stott  - astronautka NASA, znany z ekranów telewizyjnych – dr Tomasz Rożek oraz jedyny w dotychczasowej historii Polak, który odbył lot w kosmos – Mirosław Hermaszewski.

• Wieczornica Poetycka

•

14 grudnia 2018 roku odbyła się kolejna odsłona wieczoru z poezją pod hasłem  „Osiągaj więcej, zdobywaj szczyty”. Uczniowie jak, co roku zaprezentowali autorskie teksty, niezwykle przejmujące, osobiste, zmuszające do zadumy. Wystąpienia młodych poetów przeplatane były mini koncertami na skrzypce, które wykonały w duecie Panie Kinga Kabzińska-Nowak oraz Agnieszka Leciak. Nie zabrakło również akcentu muzycznego z naszej strony: Weroniki Drewniak, Marceliny Kotali, Martyny Hędzlik. Swoją obecnością wieczór uświetnili  Wicestarosta Powiatu Kłobuckiego - p. Zdzisława Kall, Wójt Gminy Wręczyca Wielka – p. Tomasz Osiński z małżonką, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wręczycy Wielkiej– p. Janina Kluba, Radny Gminy Wręczyca Wielka - p.  Michał Hendzlik, Inspektor do Spraw Oświaty i Wychowania – p. Zenon Kudła, Kurator Sądowy Sądu Rejonowego w Częstochowie  - p. Elżbieta Bogdanowicz, poetka, malarka - p. Zofia Trzepióra-Noga, były Dyrektor Szkoły – p. Mieczysław Kotala z małżonką, były Wicedyrektor Szkoły – p. Jadwiga Marciniak, obecna Dyrektor Szkoły – p. Agata Trzepizur, Wicedyrektor – p. Monika Kall, Przewodnicząca Rady Rodziców – p. Bożena Rubik – Sladek oraz licznie zgromadzeni rodzice, absolwenci, uczniowie naszej szkoły. Uroczystość, jak wspomniała Pani Dyrektor Agata Trzepizur, na stałe wpisana w tradycje szkoły w Węglowicach skupia wokół siebie niezwykle wrażliwych młodych ludzi, którzy są gotowi podzielić się swoimi myślami, odczuciami, niecodziennym spojrzeniem na otaczający nas świat. Niewątpliwie Wieczornica Poetycka jest cudowną ucztą dla duszy, która uświadamia jak wielką siłę i moc ma poezja.

Anna Korkus, Patrycja Tokarz

• Dyskoteka Andrzejkowa

• Miło szaleć kiedy czas po temu....
            czyli jak bawiliśmy się na Dyskotece
            Andrzejkowej - 30 listopada 2018 r .
            w naszej szkole, zorganizowanej
            z inicjatywy Samorządu Szkolnego?

Uczniowie bawili się w bajecznie udekorowanej sali, pod kierunkiem naszego "dysk dżokeja" Grzesia Kurzacza, który również
            zorganizował wiele zabaw i konkursów andrzejkowych.

Konkurs na najbardziej oryginalny strój andrzejowy wygrał Błażej Bratowski.
            Część dochodu z dyskoteki została przeznaczony na szlachetny cel, bowiem
            zamiast biletów wstępu uczniowie przynosili słodycze , które zostaną
            podarowane dzieciom z Domu Dziecka w Kłobucku.