• W przededniu uroczystego otwarcia NOWOCZESNEJ PRACOWNI TECHNICZNEJ "Laboratorium Przyszłości"

•    Jak już informowaliśmy wcześniej, nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości, realizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający rozwijaniu ich zainteresowań i doskonaleniu kompetencji z zakresu robotyki, inżynierii i nowoczesnych technologii.
            Lista zakupionego wyposażenia obejmuje między innymi, takie urządzenia jak:

• Robot wielofunkcyjny planetarny BOSH,
            • Laptop multimedialny,
            • Wielofunkcyjny opiekacz z wymiennymi wkładkami,
            • Drony do nauki DJI Tello EDU,
            • DYKTAFONY Olympus WS-852, Telle oraz DJI TELLE EDU,
            • Powerbanki Maxlife 10000mAh do długopisu 3D,
            • Zestawy : eksperymenty z elektrycznością,
            • Akumulatorowe wiertarko- wkrętarki z akcesoriami,
            • Skrzynki narzędziowe z wyposażeniem ,
            • Zestaw doświadczalny do badania właściwości i jakości powietrza,
            • ADRI Modułowe Pracownie Przyrodnicze- Moduł Woda,
            • Elektryczność. Walizka doświadczalna z kartami pracy i scenariuszami,
            • Teleskopy,
            • Podstawowe obwody elektryczne,
            • Gaśnice ABC,Laminator Fellowes Saturn 3i A4.

Zakupione zostały także specjalne stoły oraz sprzęt: nowoczesna wkrętarka, stacja lutownicza, wypalarki do drewna, bezprzewodowe pistolety do klejenia na gorąco, drewniane zestawy kreatywne, farbytempery, plansze edukacyjne, apteczki i wiele innych pomocy dydaktycznych.

Dzięki udziałowi w programie Laboratoria Przyszłości uczniowie naszej szkoły mogą się uczyć także w nowoczesnej pracowni technicznej. Doposażenie szkoły w nowoczesną infrastrukturę, nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz zdobycie praktycznych umiejętności. Uczniowie w ten sposób będą odkrywali nowe technologiczne możliwości i udoskonalą kompetencje przyszłości w zakresie nauk przyrodniczych, robotyki i współczesnych technologii.