• Tydzień Życzliwości

• #DzieńŻyczliwości

#LaboratoriaPrzyszłości

Ostatni tydzień w naszej szkole upłynął pod hasłem "Dni Życzliwości i Pozdrowień". Zawsze jesteśmy mili i serdeczni wobec siebie, ale w tych dniach zwracaliśmy szczególną uwagę, aby okazywać dużo serdeczności wobec innych. Wykonywaliśmy kartki życzliwości , które były dostarczone przez naszych specjalnych listonoszy przyjaźni. Powstała "Tablica Życzliwości", gdzie każdy mógł napisać: miłe słowo, komplement, życzenia, podziękowania, czy coś serdecznego wybranej osobie. Nad akcją czuwał Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. J. Staszczyk

Do zdjęć wykorzystany został sprzęt z pracowni Laboratoria Przyszłości. Dziękujemy p. M. Myśliwiec za pomoc.

• BohaterON

• Uczniowie klas IV – VIII naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię!, która miała na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach opartych na projektowych scenariuszach organizatorów akcji, które przeprowadzone zostały na lekcjach historii. Wykazali się dużą wrażliwością oraz wzmocnili poczucie swojej tożsamości narodowej. Ponadto dodali autorskie wpisy na portalu www.dumnizpowstanców.pl. Każdy wpis to znacznik na mapie Polski symbolizujący dowód uznania, pamięci i dumy z Powstańców Warszawskich oraz młodych pamiętających i dumnych ze swojej historii.

Warto pamiętać o historii

• "Dzień Pluszowego Misia"

• #DzieńPluszowegoMisia

#LaboratoriaPrzyszłości

25.11.2022 Samorząd Uczniowski zorganizował

"Dzień Pluszowego Misia"

Uczniowie i nauczyciele zawitali do szkoły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Opiekunowie: p. Jolanta Staszczyk

Zdjęcia wykonane sprzętem z pracowni "Laboratoria Przyszłości".

Dziękujemy p.Marcie Myśliwiec za pomoc.

• " Ćwiczę z mistrzem"

•   Realizując kolejne zadanie z projektu " Ćwiczę z mistrzem" uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w treningu i spotkaniu z Kacprem Trelowskim - bramkarzem I drużyny RKS Raków Częstochowa i reprezentantem Kadry Polski U-21.

• PODSUMOWANIE AKCJI "WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI"

• Serdecznie dziękujemy za udział i pełne zaangażowanie w akcję zbiórki elektroodpadów prowadzoną przez naszą szkołę.

Zebraliśmy 1536 kilogramów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, za co otrzymaliśmy bon w wysokości 230 zł.

Powyższa kwota zostanie wpłacona na konto Rady Rodziców.

Jeszcze raz dziękujemy za udział.

• NOC W SZKOLE

•      Nocowanie w szkole pełne atrakcji i niespodzianek jest w pewien sposób naszą tradycją.  Tym razem uczniowie klasy IVa mieli możliwość nocowania w murach szkoły.

• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• 11 listopada w Dzień Niepodległości spotkaliśmy się na uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny. Następnie delegacje szkół i harcerze złożyli wiązanki biało- czerwonych kwiatów pod pomnikiem poległych w czasie II wojny światowej na naszym cmentarzu oraz pod pomnikiem żołnierzy wyklętych w Borze Zapilskim. Dziękujemy pocztom sztandarowym ze szkół w Węglowicach, Borowem i Bieżeniu, harcerzom 28 WDH "Poszukiwacze Przygód", uczniom, rodzicom, nauczycielom i mieszkańcom naszej parafii za udział w uroczystościach i wspólnym świętowaniu.

• Próbny Egzamin Ósmoklasisty

• Nasi Ósmoklasiści pisali dzisiaj Próbny Egzamin Ósmoklasisty, rozpoczęli egzaminem z języka polskiego. Jutro napiszą egzamin z matematyki, a w czwartek z języka angielskiego.

Trzymamy kciuki!!! Powodzenia!!!

• #szkoladohymnu

• Nowa galeria #szkoladohymnu została dodana do albumu fotograficznego

Szkoła do Hymnu 2022 W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.

• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• W  związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości 9 listopada 2022 roku w naszej szkole został zorganizowany TURNIEJ HISTORYCZNY. Do rywalizacji przystąpili wszyscy uczniowie szkoły w kategorii klas IV – VIII. Zmierzyli się z historią Polski od jej powstania do roku 1989 – obrad „okrągłego stołu”. Uczestnicy turnieju wykazali się bardzo dobrą znajomością dziejów Polski, o czym świadczą wysokie wyniki. Uczniowie uświęcili 104 rocznicę odzyskania niepodległości kotylionami oraz biało-czerwonym strojem. Turniej przygotowały i poprowadziły Panie Patrycja Tokarz oraz Jolanta Pohorecka

Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy posiadanej wiedzy.

• SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

• Podsumowanie Szkolnego Konkursu Ortograficznego.

Kategoria klas III - IV

I miejsce - Zofia Skibińska

II miejsce - Wiktor Bolinger

III miejsce - Marta Gajda

Kategoria klas V- VI

I miejsce - Adrian Mańka

II miejsce - Maja Paduch

III miejsce - Natalia Jelonek

Kategoria klas VII - VIII

I miejsce - Jakub Kasjaniuk

II miejsce - Krzysztof Warnel

III miejsce Bartosz Pisula

Gratulujemy!

Organizatorki konkursu: Agnieszka Grządziela - Szleper, Monika Jelonek, Renata Szymanek.

• AKCJA "SZKOŁA DO HYMNU"

• Nasza szkoła  kolejny raz przystąpi do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach proponujemy wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości tj. 10 listopada w czwartek o symbolicznej godzinie 11:11.

• "Mała książka - wielki człowiek"

•   W ramach udziału naszej szkoły w ogólnopolskim, bezpłatnym projekcie "Mała książka - wielki człowiek" uczniowie klas I otrzymali Wyprawki Czytelnicze. Celem projektu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci.